Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yalan rüzgarı' çıkışı

Ak Parti Büyükşehir Adayı Türel, muhalefet partilerinin adaylarının köyleri gezip yalan rüzgarı estirerek vatandaşların kafasını karıştırdığını söyledi

Giriş Tarihi: 27.1.2014
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel, muhalefet parti belediye başkan adaylarının köy ve beldelere giderek vatandaşların aklını karıştırdığını belirterek inanılmaz bir yalan rüzgarı estirildiğini iddia etti. Türel "Adeta yalan tufanı yalan fırtınası ile sizlerin aklını karıştırmaya çalışıyorlar. Bunlarda herhalde cahil cesareti var" dedi.

BÜYÜKŞEHİR YASASI

Menderes Türel Kaş, Demre, Finike, Elmalı ve Manavgat ilçesinde katıldığı aday tanıtım toplantılarında yaptığı konuşmalarda yeni Büyükşehir Yasası ile ilgili bilgiler verdi. Yeni Büyükşehir Yasası'yla artık köy ve beldelerde büyükşehir imkanlarıyla hizmet edebilmenin söz konusu olacağını ifade eden Türel şunları söyledi: "Bu çok önemli bir fırsattır. Ben bunu eski bir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak söylüyorum. Bu Büyükşehir Yasasını, Başbakanımızla, arkadaşlarımızla birlikte yazan bir kardeşiniz olarak söylüyorum."

EMLAK VERGİSİ, HARÇ YOK

Köylerde emlak vergisi alınıp, köylünün hayat şartlarının pahalılaşacağı propagandası yapıldığını belirten Türel, "Okuma yazması olan bir ilkokul çocuğu bile bu kanunu açıp okusa, bizim yazdığımızı okusa, köylerde emlak vergisi alınmayacak hükmünü görür" diye konuştu.

YALANIN DANİSKASI
Bir vatandaşın kendisine Büyükşehir sınırları içerisinde mahalle olan köylerde hayvancılık ile uğraşan çiftçilerin, hayvanlarını bundan sonra mahalle dışında bir yere götürmek zorunda kalıp kalmayacağını sorduğunu belirten Türel, "Köylerde bu hayvanları bundan sonra barındıramayacaklarmış, külliyen yalan. Hem de yalanın daniskası. Açıp okusalar o kanunu; yine bunların yalan olduğu açık bir şekilde ortaya çıkar'' diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yalan rüzgarı' çıkışı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN