Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ak Partililerin doğu çıkarması

Ak Parti Antalya Büyükşehir Adayı Menderes Türel, Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte doğu ilçelerine çıkarma yaptı. Gündoğmuş, Gazipaşa ve Alanya'da aday tanıtım toplantıları düzenlendi

Giriş Tarihi: 28.1.2014
Ak Parti'nin kurmayları, doğu ilçelerine çıkarma yaptı. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte Gündoğmuş, Gazipaşa ve Alanya'da aday tanıtım toplantılarına katıldı. Toplantılara katılanlar arasında Antalya milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç ve Sadık Badak ile birlikte Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ile Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse de yer aldı. Ak Partililer, Gündoğmuş Belediye Başkan Adayı Mehmet Özeren'in tanıtım toplantısının ardından Gazipaşa'ya geçerek Gazipaşa Belediyesi Fuar Alanı'nda Gazipaşa Belediye Başkan Adayı Adil Çelik'in aday tanıtım toplantısına katıldı. Ak Parti kurmayları son olarak Alanya Özel Güzel Sanatlar Akademisi salonunda gerçekleştirilen Alanya Belediye Başkanı ve Adayı Hasan Sipahioğlu'nun aday tanıtım toplantında yerlerini aldı.

GAZİPAŞA MERKEZ OLACAK

Bakan Çavuşoğlu, Gazipaşa Aday Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada ilçenin Alanya ile beraber Türkiye'nin ve Avrupa'nın en önemli turizm merkezi olacağını söyledi. CHP zihniyetinin Gazipaşa'yı yeni kurulmuş bir kasaba gibi yönetmeye çalıştığını belirten Çavuşoğlu, Gazipaşa'nın bunu hak etmediğini söyledi. Gazipaşalıların hizmetin en iyisi hak ettiğini ifade eden Çavuşoğlu, "Gazipaşa'yı dünya kenti yapmaya çalışıyoruz. Antalyamız turizmin başkentidir ama Gazipaşa'yı da havaalanıyla, yat limanlarıyla, yollarla, otobanlarla Avrupa'ya açılan yeni bir kapı yapıyoruz " diye konuştu.

GAZİPAŞA'NIN YOLUNU BİLMEZ

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel ise Büyükşehir Belediye Yasası'nı TBMM'de yasalaştırmadan önce muhalefetin her zaman olduğu gibi hem Türkiye'de hem de Antalya'da serzenişlerde bulunduğunu söyledi. Yasayı Meclis'te savunurken darp edilmeye çalışıldığını ifade eden Türel, "Bu yasayı çıkarmamızın bir tek nedeni vardı, o da şuydu; Antalya'nın 590 köyüne bugün İl Özel İdaresi 10 milyon lira ile yatırım götürüyorken, yasadan sonra bunun tam 10 misli, en az 100 milyon lira ile köylerimiz hizmete kavuşacak. Siyaseti oturduğu koltuktan yapmak isteyenlerin bu hoşuna gitmedi. Antalya'daki Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın, 'Antalya'dan Gazipaşa'ya hizmet mi gidermiş, ben Gazipaşa'nın yolunu bile bilmem' dedi. Bunların hepsi kayıtlarda var. Akaydın şimdi 'Büyükşehir Yasası çıktı, ben de köylere gitmeye başladım' diyor. Şükürler olsun, hiç olmazsa bu yasa sayesinde köylerin yolunu öğrenmeye başladı" şeklinde konuştu. Türel, seçim geldiği için yollara düşenlerin "Gazipaşa'ya en iyi hizmeti biz yaparız" diyeceklerini söyleyerek, "Gazipaşalı buna inanmaz. 30 Mart'ta da gerekeni yapacaktır. Gereken cevabı sandıkta verecektir. Biz Gazipaşalı hemşehrilerimizin, CHP'li, MHP'li ve diğer partilere oy vermiş herkesin oyunu istiyoruz. Çünkü biz ayrım yapmadan hizmet ediyoruz, edeceğiz " diye konuştu.

AVRUPA'YA AÇILAN PENCERE

Alanya Belediye Başkan adayı Hasan Sipahioğlu'nun tanıtım toplantısında da kürsüye çıkan AB Bakanı Çavuşoğlu, Alanya ve Antalya'nın Türkiye'nin Avrupa'ya açılan bir penceresi olduğunu söyledi. Alanya'nın herkes için yaşanabilir bir şehir olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, şöyle konuştu: "Alanya'nın hayallerini gerçekleştiriyoruz. Bitmiş, tükenmiş hayallerini yeniden canlandırıyoruz. Alanya Gazipaşa Havalalanı kapanmışken, inekler otlarken, cihazları başka yerlere gönderilmişken, tekrar o hayallerini gerçekleştirmek için, Alanyalıların isteğini yerine getirdik. Şimdi o havalanında pisti uzatıyoruz, apronu da genişleteceğiz." Çavuşoğlu, Afyonkarahisar, Burdur, Antalya, Alanya otobanını da en kısa sürede harekete geçireceklerini söyledi.

MAKAM KAYGIMIZ YOK
Menderes Türel de kürsülerde, makam ya da mevki için siyaset yapmadıklarını söylediklerinde, bu sözlerin zaman zaman kamuoyunda popülist görüşler olarak karşılandığını belirtti. Türel, Ak Parti çatısı altında siyaset yapan herkes için bunun böyle olduğunun altını çizerek, şöyle konuştu: "İşte bunun en güzel teyidi bu salonda var. Ak Parti'de makam ya da mevki odaklı siyaset yapılmaz. Ak Parti'de makam ya da mevki hesabıyla siyaset yapanların zaten ömrü kısa olur. Geldikleri gibi de giderler. Ak Parti bir hizmet partisidir. Ak Parti'de siyaset yapan herkes hizmet odaklıdır. Bu milletin hizmetkarıdır ve bu millete hizmet etmek için yola çıkmış bir kardeşimdir. Bunun en önemli örneklerinden bir tanesi bu kardeşinizdir. Çünkü, belediye başkanlığından ayrıldıktan sonra, milletvekili seçilmeden önce bu partinin sade bir üyesiyken, partim bana sandık görevlisi görevini tevdi ettiğinde, 'Şimdiye kadarki en onurlu görevlerden bir tanesi partim tarafından bana verilmiştir. Bunun da en iyisini yapacağım' demiş bir kişiyim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ak Partililerin doğu çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN