Kışlık yakacak ırmaktan geliyor

Sağanak yağış sonrası Manavgat Irmağı'nın getirdiği kütük ve büyük boy odun parçaları, birçok kişinin yakacak ihtiyacını karşılıyor

Giriş Tarihi: 28.1.2014
Antalya'nın Manavgat ilçesinde a sağanak yağış sonrası Manavgat Irmağı'nın getirdiği kütük ve büyük boy odun parçaları, kışın birçok vatandaşın yakacak ihtiyacını karşılıyor. Vatandaşlar, odunları yakalamak için ip atıyor veya uzun çubuklarla kıyıya çekiyor.

İP ATARAK KIYIYA ÇEKTİLER
Manavgat Irmağı'nda turistlere bot turu yaptıran Bilal Ersoy, suyun getirdiği kütük ve odun parçalarının bir kısmını yakalayarak kışın sobada yakacaklarını söyledi. Sağanak yağış sonrası Naras Çayı'ndan gelen su ile birlikte ırmakta su seviyesinin yükseldiğini belirten Ersoy, "Irmaktan çok sayıda büyük boy odun parçası ve kütük çıktı. Kıyıya yakın bölgeden geçenlerin bir kısmını ip attık yakaladık. Büyük boy çubukları ırmağa uzatarak kütüklerin kıyıya gelmesi için çalışma yaptık. Kış sonuna kadar oduna para vermeyeceğiz" dedi.

2 TON ODUN TOPLADI

Manavgat'ta bir otelde çalışan Ali Yıldız ise, üç yıldır kışlık odun ihtiyacını ırmaktan karşıladığını söyledi. Sağanak yağış sonrası ırmaktan 2 tona yakın odun topladığını belirten Yıldız, sağanak yağış sonrası ırmaktan çok sayıda büyük boy kütüğün akıntıya kapılarak gittiğini söyledi.

YAKALAMAK ZOR

Ali Yıldız, "Kütükler suyun ortasından gittiğinden yakalaması çok zor. Kıyıya yakın alanlarda kütükler daha kolay yakalanıyor. Üç yıldır oduna para vermiyorum, odun ihtiyacımı ırmaktan karşılıyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kışlık yakacak ırmaktan geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN