Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu paralar kime gidiyor?

Antalya'da Muratpaşa Belediyesi'nin CHP'li meclis üyesi H.E'nin yerel bir marketler zincirinin muhasebe servisinden tomarla para alırken çekilen görüntüsünü SABAH Akdeniz ele geçirdi

Giriş Tarihi: 30.1.2014
Antalya'oa daha önce de adı 'KASIRGA' rüşvet operasyonu ile gündeme gelen ve içlerinde bir başkan yardımcısı ile birim müdürlerinin bulunduğu 36 kişinin tutuklandığı Muratpaşa Belediyesi'yle ilgili bir rüşvet iddiası daha ortaya çıktı. Muratpaşa Belediyesi'nin, CHP'li Meclis Üyesi H.E'yi yerel bir market zincirinin muhasebe servisinden desteyle para alırken gösteren güvenlik kamerası görüntülerini SABAH Akdeniz ele geçirdi.

PARAYI BEKLİYOR
İddiaya dayanak teşkil eden 20 dakikalık 10 Nisan 2013 tarihli güvenlik kamerası görüntüsünün saatine göre 17.29'da muhasebe departmanına gelen CHP Muratpaşa Belediyesi Meclis Üyesi H.E, kameraya sırtı dönük oturan muhasebeci ile selamlaşarak odada bulunan koltuğa oturuyor. Yine kameranın saatine göre yaklaşık 6 dakika paranın gelmesini bekliyor. Üzerindeki üniformadan hangi market zincirinin kasiyeri olduğu anlaşılan bir kadın çalışan iki parça halinde para getiriyor ve muhasebeciden aldığı bir karta bıraktığı paraları işliyor.

PARAYI ÜÇE BÖLDÜRÜYOR

Kasiyerin gidişinden sonra muhasebeci getirilen paraları sayarak H.E'ye uzatıyor. Hızla yerinden kalkan H.E, bir deste parayı alarak çıkmak üzere iken geri dönüyor ve paranın bir kısmını muhasebeciye geri uzatıyor. Kayıtlara göre, muhasebeci aldığı parayı sayarak ikiye bölüp tekrar H.E'ye uzatıyor. Aldığı parayı böylece üçe böldüren H.E. hızlıca odadan çıkarken görüntülere takılıyor. Tüm bu olanlara karşılık bir tomar paranın karşılığında hiçbir evrak hazırlanmaması ve herhangi bir yere imza atılmaması olayın boyutunu gözler önüne seriyor.

TİCARİ İLİŞKİSİ OLAMAZ
Paranın yerel market zincirinin bir mağazasında yer alan ekmek fırını ile ilgili sorununun Muratpaşa Belediyesi'nde çözülmesi amacı ile verildiği ve akabinde Meclis Üyesi H.E'nin Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen ile birlikte mağazanın açılışına katıldığı iddia ediliyor. Görüntüde ödenen paranın 10 bin lira olduğu ve bu olayın 6 kez tekrarlandığı da iddialar arasında. H.E'nin emekli olduğunu ve başka bir iş yapmadığını belirten iddia sahipleri, para alışverişinin imza karşılığı olmaması ve H.E'nin bu firma ile hiçbir ticari bağının olamayacağını da delil olarak ortaya koyuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu paralar kime gidiyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN