Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kamyoncu eylemi sürüyor

Giriş Tarihi: 30.1.2014

Antalyalı kamyoncuların başlattığı kontak kapatma eyleminde 3 gün geride kaldı. Kamyoncular 15 gün sürecek ikinci eylemin hazırlıklarına başladı

Antalyalı kamyoncuların Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçiş saatlerini protesto etmek için başlattıkları kontak kapatma eylemi 3'üncü gününü geride bıraktı. Alanya Kamyoncular Kooperatifi Başkanı Ahmet Uyar, eylemin etkilerinin İstanbul pazarlarında bugün itibariyle hissedileceğini, haftasonu itibariyle İstanbul'daki meyve sebze fiyatlarında ciddi artışlar yaşanabileceğini söyledi.

ÇİFTÇİDEN DESTEK
Kamyoncular adına bir açıklama yapan Uyar, şu ana kadar yetkililerin kendileri ile hiçbir temasta bulunmadığını ifade etti. Pazar günü Ankara, Bursa gibi Türkiye'nin çeşitli illerinde bulunan nakliye firmalarının temsilcileri ile geniş katılımlı bir toplantı düzenleyeceklerini ve yurt çapında 15 gün sürecek ikinci bir eylem başlatacaklarını söyleyen Uyar, "Türkiye'nin birçok yerinden destek telefonları alıyoruz. Antalyalı çiftçilerden de büyük destek geldi. 'Ürünlerimiz yollarda helak olacağına toplamayız, seralarda bırakırız' diyerek arkamızda olduklarını gösterdiler. Çünkü alın terleri, emekleri yollarda çürüyor" dedi.

FİYATLAR İKİ KATINA ÇIKAR
Eylemin İstanbul Hali'ndeki etkilerinin Perşembe gününden itibaren ortaya çıkacağını aktaran Uyar, "Antalya'dan yola çıkan kamyonlar, aktarma yaptıkları takdirde 2'inci günün sonunda İstanbul'a ulaşıyor. Hafta sonu Antalya'dan yola çıkan kamyonlar Salı günü hale giriş yapmıştır. Bugün itibariyle İstanbul'da Antalya'dan gönderilmiş hiçbir ürün kalmayacaktır ve eylemin etkileri bugünden sonra daha fazla hissedilir olacaktır. Önümüzdeki haftanın ortalarına kadar İstanbul'da Antalya'da üretilmiş bir ürün bulmak çok zor. Bu da fiyatlara mutlaka yansıyacaktır. Özellikle hafta sonunda İstanbul'daki sebze meyve fiyatları iki katına çıkabilir" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kamyoncu eylemi sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN