Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Israra rant iddiası

Muratpaşa Meclisi'nde bir plan tadilatı için ısrarcı olan Başkan Evcilmen'in bu tutumunun arkasında trilyonlarla ifade edilen rant hırsının yattığı iddia edildi

Giriş Tarihi: 2.2.2014
Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'in, 'eski Flamingo Bar' olarak bilinen, Cender Otel'in önündeki alanda yapılmak istenen plan tadilatı konusundaki ısrarının perde arkasına SABAH Akdeniz ulaştı. Başkan Evcilmen'in oğlu Seren Evcilmen'in, plan tadilatı talebinde bulunan arsa sahibi limited şirketin ortakları ile aynı ismi taşıyan bir başka anonim şirkette ortak oldukları ve bu iki şirketin, aynı şirketler grubu bünyesinde olduğu hatta adreslerinin de aynı olduğu ortaya çıktı.

ISRARCI TUTUM TAKINDI

Antalya'nın en değerli yerlerinden biri olan Haşimişcan Mahallesi 64 ada 2 parseldeki, 2 bin 834 metrekarelik alan, uzunca bir süredir Antalya'nın gündemini işgal ediyor. Yeni ortaya çıkan ilginç gelişmeler ise bu alan için Muratpaşa Belediyesi tarafından verilen inşaat ruhsatının, Antalya 1. İdare Mahkemesi tarafından 2009/1429 karar sayısı ile iptal edilmesinin ardından başlıyor.

ŞİRKET ORTAĞI
Tapusu Yazıcı Group bünyesindeki Pema İnşaat Limited Şirketi'ne kayıtlı olan alanla ilgili bu gelişmenin ardından, Başkan Evcilmen'in oğlu Seren Evcilmen'in, aynı grubun bünyesindeki 1 milyon lira sermayeli Pema Hayvancılık A.Ş'ye 500 bin liralık hisse ile ortak olduğu ortaya çıkıyor. Şirketin 2010 genel kurulu hazirun cetveline göre, Seren Evcilmen 500 bin liralık hissedar iken, Servet Yazıcı ve ailesinden 3 kişi kalan hisseleri paylaşıyor.

İSİM DEĞİŞTİ
Söz konusu alanla ilgili Muratpaşa Meclisi tarafından yapılan plan tadilatının da Antalya 3. İdare Mahkemesi tarafından 2011/976 karar sayısı ile iptal edilmesinden sonra Pema Hayvancılık AŞ'de değişim süreci başlıyor. Pema Hayvancılık, 9 Aralık 2011'de yayınlanan Ticaret Sicil Gazetesi'ne göre 2 Kasım 2011 tarihli genel kurul kararı ile isim değişikliğine gidiyor. Söz konusu arazinin sahibi Pema İnşaat Limited Şirketi'nin sahipleri ile olan yakın ilişkinin ortaya çıkmaması için yapıldığı anlaşılan değişiklikle Pema Hayvancılık A.Ş, SDS Çim Sanayi A.Ş. adını alıyor.

YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Şirkette değişim bununla da kalmıyor. 1 Mart 2013 tarihli Ticaret Sicil Gazetesi'ne göre, Seren Evcilmen, 20 Şubat 2013'te SDS Çim A.Ş'nin yönetim kurulu başkanlığına getiriliyor. Yine Ticaret Sicil Gazetesi kayıtlarına göre 21 Şubat 2013'te de Servet Yazıcı ve aileden diğer ortaklar hisselerini Selen Yazıcı'ya devrederek, şirketle ilişkilerini kesiyor.

MECLİSE GELDİ
Şirketteki düzenlemelerin ardından Başkan Süleyman Evcilmen, plan tadilatı yapılması halinde trilyonlarca liralık değer kazanacak olan arazi ile ilgili değişiklik talebini, 3 Ocak günü Muratpaşa Belediye Meclisi'ne getiriyor. Evcilmen meclis toplantısında, plan değişikliğini hem Ak Partili üyelerin hem de kendi partisinden gelen itirazlara rağmen geçirebilmek için olağanüstü çaba harcıyor. Evcilmen, itirazları aşamayacağını anlayınca, plan tadilatını tekrar getirebilmek için gündemden çekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Israra rant iddiası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN