Food Product'a ilgi büyük

Giriş Tarihi: 6.2.2014
Antalya Expo Center'da 19-22 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek '21. Uluslararası Anfaş Food Product Gıda İhtisas Fuarı' ve eş zamanlı olarak düzenlenecek 'Anfaş Bevex 3. İçecek İhtisas Fuarı', bu yıl yurtdışından çok sayıda gıda toptancısı firma ile gıda ve içecek sektöründe dünyada marka olmuş isimleri ağırlayacak. Fuarlara Türkiye genelinden ve yaklaşık 40 ülkeden 45 bin profesyonelin ziyaretinin beklendiği belirtildi.

MUTFAK UZMANLARI

20 yılı aşkın süredir dünyanın en tanınmış ve başarılı yiyecek ve içecek otoritelerine hem Fransız mutfağı hem de dünya mutfağı konularında danışmanlık yapan Sebastien Ripari'nin bu isimlerden en önemlilerinden olduğu belirtilirken, Ripari'nin fuar boyunca standları ziyaret ederek Türk gastronomisi hakkında gözlemde bulunacağı, düzenlenecek etkinliklere katılacağı bildirildi. Geleneksel Türk yemeklerinin tadına bakacak olan Rirapi'nin gözlemlerini internet sitesinde dünya gurmeleri ile paylaşacağı ifade edildi. Gıda sektörünün duayenlerinden Terre de Vins Dergisi yazarı, senarist ve kültürel film rejisörü Jean Dusaussoy'un da fuara katılacağı açıklandı.

BÜYÜK TOPTANCILAR
Almanya'nın Dev Gıda Toptancısı OZ-DA üst düzey yetkililerinin de Anfaş Food Product ve Anfaş Bevex Fuarları'nı ziyaret edecekleri, Maya Food ve Feba firmalarının da geniş yönetici kadrolarıyla katılım sağlayacakları açıklandı. 2013 yılında bir çok Japon firmayı ağırlayan fuarların 2014 yılında da Türkiye'den alım yapmak isteyen Japon firmalarını ağırlayacağı, kahvaltılık ürünler, baharat ve zeytinyağı gibi bir çok gıda ürününe ilgi duyan Japon şirketlerin yöneticilerinin, fuar içerisinde VIP görüşmeler gerçekleştirecekleri belirtildi. Fuara katılacak İtalyan toptancıların ise kahvaltılık gevrek, tahıl ürünleri ve kuruyemiş ile ilgilendikleri, Italfood Servıce, Agugiaro Figna Molini gibi İtalyan firmaların üst düzey yetkililerinin Türkiye'den yeni partnerler bulmak amacıyla fuarı ziyaret edeceği açıklandı.

YABANCILAR GELİYOR
Azerbeycan, Yunanistan, Hindistan, Kosova, Kuzey Kıbrıs, Tunus ve İran heyetlerinin de fuarlara büyük ilgi gösterdikleri, Anfaş ve Irak Ticaret ve Sanayi Odası arasında gerçekleştirilen işbirliği ile Irak'dan yaklaşık 20 kişilik bir heyetin de Anfaş Food Product Fuarı'na ziyaret edeceği bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Food Product'a ilgi büyük
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN