Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya'da CHP'liler gözünü PM'ye dikti

CHP'de iç çatışmalara neden olan Muratpaşa ve Konyaaltı adayları, yarın yapılacak Parti Meclisi toplantısında belirlenecek. Adaylığını ilan eden Evcilmen'in durumu netleşecek

Giriş Tarihi: 8.2.2014
CHP'nin açıklanmasını geciktirdiği için parti içinde sert çatışmalara neden olan Antalya'nın Muratpaşa ve Konyaaltı ilçeleri için aday belirleme süreci, bir aksilik yaşanmazsa yarın sonuca bağlanacak. CHP Parti Meclisi'nin, yarın yapacağı toplantıda Muratpaşa ve Konyaaltı adaylarını belirleyip ilan etmesi bekleniyor.

MURATPAŞA'DA

CHP'nin Konyaaltı adayının mevcut Belediye Başkanı Muhittin Böcek olması konusunda herhangi bir çatışma gözlenmezken, asıl gerilim Muratpaşa adayının kim olacağı konusunda yaşanıyor. Muratpaşa'da aday adaylarından mevcut Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen ile Murat Bulat ve Ömer Melli ismi ön plana çıkıyor. Yarın bu 3 isimden birinin aday olarak belirlenmesi bekleniyor.

AKAYDIN'IN TAVRI

CHP'de Muratpaşa adayının belirlenmesi sürecinde, adaylığı daha önce açıklanmış olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın tavrı da dikkat çekiyor. Yakın çevresine Süleyman Evcilmen'in aday yapılmasını istemediğini ve hatta bunu genel merkeze aktardığını söylediği bilinen Akaydın, verdiği röportajlar ve yaptığı konuşmalarda da bunu açıkça belli ediyor. Göreve geldiğinden itibaren Evcilmen'le yaşadığı sorunlar sık sık kamuoyuna yansıyan Akaydın'ın bu tavrı da parti kulislerinde normal karşılanıyor.

AKAYDIN: 4. DÖNEM DOĞRU DEĞİL

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın, Antalya'da yayın yapan yerel bir gazeteye verdiği röportajında, "Belediye başkanlığı için bir dönem çok azdır. İki dönem optimumdur. Üç dönem en fazladır. Dördüncü dönem doğru değildir. Başka insanların önünü tıkar" açıklaması yapması dikkatlerden kaçmamıştı. Akaydın'ın bu yoldaki ikinci açıklamasını Parti Meclisi toplantısının yaklaştığı tarihte Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği (YÖRSİAD) ziyaretinde de tekrarlaması doğrudan Evcilmen'in aday yapılmasını istemediğinin beyanı olarak yorumlandı.

KOLTUK İŞGALİ
Akaydın YÖRSİAD'da yaptığı konuşmada şunları söylemişti: "Türkiye demokrasi tarihine baktığımızda ayıplı durumlardan birisi ünlü siyasetçilerin arkasından gelen gençlerin önünü tıkaması, yetiştirmemesidir. Ömür boyu koltuk işgal etmek gibi bir eğilim var Türkiye'de. Avrupa'da da eskiden bu eğilim vardı ama onlar bu anlayışı artık terk etti. Bir siyasetçinin bulunduğu pozisyonda en fazla 3 dönem kalması gerektiğini düşünüyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'da CHP'liler gözünü PM'ye dikti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN