İyi tanıtım raftingi patlatır

Beşkonak Köprülü Kanyon Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Çayır, iyi bir tanıtımla 2 milyon turistin rafting yapabileceğini söyledi

Giriş Tarihi: 12.2.2014
Antalya'nın Manavgat ilçesindeki Beşkonak Köprülü Kanyon Kültür ve Dayanışma Derneği (BEŞKONDER) Başkanı Muhammet Çayır, Antalya'nın tek alternatif turizm alanı olan Beşkonak Köprülü Kanyonu'nda yıllık bir milyon turistin rafting yaptığını, bu rakamın düşük olduğunu söyledi.

YETKİ KARMAŞASI VAR

Dünyanın en doğal rafting su sporu parkuru alanının Beşkonak Köprülü Kanyon olduğunu belirten Çayır, bölgenin başta Almanya olmak üzere Avrupa, İskandinav ve Rusya'da gerekli ölçüde tanıtımı yapılmadığı için uzun yıllardır 1 milyon sınırının aşılamadığını kaydetti. Bölgede su sporunda markalaşmak için acilen kurumlar arası yetki karmaşasının bir an önce son bulması gerektiğini belirten Çayır, Beşkonak bölgesinde bulunan 11 köyün geleceğini bölgenin su sporu parkuru, kanyon ve eko turizminin oluşturduğunu söyledi.

PROFESYONEL DÜŞÜNCE

Rafting sezonunun İranlı turistlerin 22 Mart'ta gelmesiyle başladığını belirten Çayır, bölgeye gelen turist yoğunluğunu ise Almanlar ile İskandinav ülke vatandaşlarının oluşturduğunu kaydetti. Çayır, "Bölgemizin Avrupa ülkelerinde geniş bir tanıtımı yapılırsa su sporu için gelen turist sayısı yüzde 100 artışla 2 milyonu rahatlıkla geçer. Uzun yıllar 1 milyon sınırını aşamadık. Bölgenin Avrupa, İskandinav ülkeleri ve Rusya'da tanıtımına ihtiyaç var. Almanya, Hollanda, İsviçre ve İngiltere'de yapay rafting parkur alanları her yıl 3 milyonun üstünde turist ağırlıyor. Buralarda rafting 100 dolardan aşağı yapılmıyor. Artık rafting su sporunda profesyonel düşünmek zorundayız" dedi.

BU MARKA İYİ KORUNMALI

Beşkonak Köprülü Kanyon marka değerini iyi pazarlamanın zorunlu olduğunu kaydeden Çayır, "Pazarlamayı iyi yaparsak 2014'te 2 milyonun üstünde turisti bölgemizde ağırlarız. Antalya'nın alternatif turizm ve su sporlarında tek adresi Beşkonak. Bu markayı Kültür ve Turizm Bakanlığı çok iyi korumalı. Almanya yapay rafting parkur alanlarıyla milyon turisti ağırlıyor" diye konuştu.

ÖZEL TANITIM PROJESİ
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı da Beşkonak Köprülü Kanyon bölgesinin dünyada tanıtımına özel önem verdiklerini söyledi. Arıcı, hazırladıkları proje ile Antalya'ya gelen turistlerin Toroslar ve Köprülü Kanyon bölgesinin doğal güzelliklerini görmesini sağladıklarını vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İyi tanıtım raftingi patlatır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN