Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Günaydın'ın Isparta'ya zararı 575 milyon lira

CHP Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Lütfü Çakmakçı, adaylık karar süreciyle ilgili, Süleyman Demirel ve Mehmet Aybatılı' ile ilgili görüşme yapıp öneri aldığını söyledi

Giriş Tarihi: 13.2.2014
CHP'den Isparta Belediye Başkan Adayı olan Prof. Dr. Lütfü Çakmakçı, mevcut Belediye Başkanı ve MHP Adayı Yusuf Ziya Günaydın'ı sert bir dille eleştirdi. Başkan Günaydın'ı belediyeyi borç batağına itmekle suçlayan Prof. Çakmakçı, bir dizi sorular yöneltti.

BORÇLAR
Çakmakçı,"Belediye şirketlerinin borçları nedeniyle devlet ihalelerine giremediği konuşuluyor. Acaba belediye ürettiği ürünleri nasıl pazarlıyor? Belediye şirketlerinin işçilerine, Maliyeye ve SGK'ya ciddi miktarda borcu olduğu dile getiriliyor. Acaba bu şirketlerin ne kadar borcu var ve bu şirketler bünyesinde kaç işçi istihdam ediliyor? Belediye şirketleri son 5 yılda ne kadar kar veya zarar etmiştir? Sayın Günaydın bu soruların cevabını vermelidir" dedi.

ZARAR ETTİ

ITKM inşaatının bir türlü bitirilememesinde mevcut Belediye Başkanı Günaydın'ı sorumlu tutan Çakmakçı "Bitmeyen ITKM inşaatından belediye neden tazminat almıyor. 20 yıldır şehrin göbeğinde bir alan neden atıl duruyor? Yusuf Ziya günaydın ilk dönem göreve geldiğinde parası çıkmış olan hafif raylı sistem projesini iptal etti. 130 milyon dolar zarar ettik. 15 milyon dolarlık çöp tesisi projesini iptal etti, yine zarar ettik. Bitirilemeyen ITKM inşaatını da dahil ettiğinizde Isparta kaba hesapla 575 milyon TL zarardadır. Bugün millette eza cefa çektirmedik deniyor" dedi ve "Bu millete cefa çektirmek değil midir?" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Günaydın'ın Isparta'ya zararı 575 milyon lira
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN