Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alanya eğitimin merkezi olacak

AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya'da fakültelerin sayısı artınca yeni bir üniversite kurma aşamasına gelineceğinin müjdesini verdi

Giriş Tarihi: 16.2.2014
AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Ak Parti Alanya İlçe Teşkilatı'nda partiye yeni katılan üyelere rozet taktı. Bakan Çavuşoğlu, Alanya'da fakültelerin sayısı artınca yeni bir üniversite kurma aşamasına gelineceğini belirterek, hedeflerinden birinin Alanya'da bir devlet üniversitesinin bulunması olduğunu söyledi.

30 MİLYONLUK YATIRIM
İlçe teşkilatında partililerle basına kapalı gerçekleşen toplantının ardından, Alanya Hamdullah Emin Paşa (HEP) Üniversitesi'ni ziyaret eden Çavuşoğlu, Antalya ve Alanya'yı eğitim merkezine dönüştürmek istediklerini söyledi. İlçeyi kendi çocukları ve yurt dışından gelecek öğrencilerin yaşayabileceği üniversiteler, yüksekokullar ve liseler merkezi haline getireceklerini dile getiren Çavuşoğlu, "Bu yıl Alanya'ya 30 milyon TL'lik bir yatırım yapıyoruz. Yeni okullar, salonlar yapılacak" dedi.

EĞİTİMİN ÖNCÜSÜ
İlk defa bir ilçeye Anadolu lisesi yaptıklarını belirten Çavuşoğlu, Alanya HEP Üniversitesinin de eğitimin öncüsü olacağını dile getirdi. Alanya'da bulunan fakülteler sayesinde apart otellerin kıştan yaza kadar dolu olduğunu ve bu öğrenciler sayesinde canlılık yaşandığını ifade eden Çavuşoğlu, "Alanya'da fakültelerin sayısı artınca yeni bir üniversite kurma aşamasına geleceğiz. Hedefimiz ileride Alanya'nın bir üniversitesinin olması" diye konuştu. Çavuşoğlu, Antalya'nın sağlık turizminin merkezi olmasını istediklerini vurguladı.

ALANYA'YA VELEDROM
Alanya'nın spor turizminin merkezi olması için de çalıştıklarını aktaran Çavuşoğlu, sadece futbolla yetinmediklerini, golf sahalarıyla tüm bölgeye yatırım götürdüklerini ifade etti. Çavuşoğlu, "Antalya'ya 33 bin kişilik stat yapılıyor. Alanya'daki stat UEFA kriterlerinde. Alanya'mıza veledrom kazandırmak için çalışıyoruz. Hem uluslararası turnuvaların hem de futbol takımları gibi bisiklet takımlarının da gelmesini sağlayacağız" dedi.

OTOBAN SÖZÜ
Antalya ile Alanya arasındaki otoban için çalışmalar yapıldığını ifade eden Ak Parti'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel ise yol çalışmalarında önemli gelişmelerin yaşandığını vurguladı. Projenin hayata geçirilmesi için hızlı bir şekilde ihale edilerek Alanya halkının hizmetine sunulacağını kaydeden Türel, "Kimin daha çok yatırım yapacağını halkın değerlendirmesi gerekiyor. Halkın aklını ve mantığını kullanarak en iyi hizmeti sunanları göreve getirmesini Alanya için tarihi bir fırsat olarak görüyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alanya eğitimin merkezi olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN