Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aşçılardan başarı

Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu Aşçılık programı öğrencileri İstanbul Gastronomi Festivali'nde Yılın En İyi Üniversitesi kategorisinde başarı sağlayıp ikinci oldu

Giriş Tarihi: 20.2.2014
Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu (MYO) Aşçılık programı öğrencileri, 21 Türk üniversitesi ve 2 yabancı üniversitenin katıldığı İstanbul Gastronomi Festivali Uluslararası Mutfak Günleri Yılın En İyi Üniversitesi kategorisinde ikinci oldu.

BİN 500 KATILIMCI
İstanbul Gastronomi Festivali Uluslararası Mutfak Günleri, 68 Kategoride Ulusal ve Uluslararası bin 500 civarında yerli ve yabancı şeflerin ve mutfak eğitimi alan öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Türkiye'nin en büyük ve kapsamlı yarışmasına Öğretim Görevlisi Özcan Utar ve Öğretim Görevlisi Hamza Yalçın tarafından hazırlanan Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencilerinden oluşturulan grup ve bireysel katılan öğrenciler büyük bir başarıya imza attı. Toplamda 21 Türk üniversitesi ve 2 yabancı üniversitenin katıldığı uluslararası Mutfak Günleri Yarışmasında Yılın En İyi Üniversitesi kategorisinde Manavgat Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı kapsamında Türkiye ikinciliğini kazandı. Bunun yanında Yüksekokul öğrencilerinden Uğur Kahraman, Yücel Güçlü, Hasan Altıntaş, Azat Fidan adlı öğrenciler gümüş madalya kazandı. Yılın Altın Genç Şefi Kategorisinde Yüksekokul öğrencilerinden Azat Fidan üçüncülük, Hasan Altıntaş ikincilik ödülü alarak hem uluslararası hem de Türkiye dereceleri yaptı. Öğrenciler yarışma sonunda juri üyeleri tarafından sertifika ve madalyalar ile ödüllendirildi. Manavgat Meslek Yüksekokulu öğrencilerinden Uğur Kahraman ise Display Gençler JNT7 Çikolata Çalışması kategorisinde Merit dördüncülük ödülünü aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşçılardan başarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN