Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uğur UĞURAL: Kusursuz armağan

Giriş Tarihi: 23.2.2014
Sağlığı değerli fit atletik yaşam dostları. Merhaba cennet Antalyamızın yüreği güzel ruhu güzel kalbi güzel sağlığı değerli Sabah Akdeniz okurları. Yılın yazı dizisi 'Şaşırtma Diyeti'nde yedinci ve son haftamız.
Haftalar boyunca siz kıymetli okurlarımızla sağlıklı fit atletik bir yaşam hedefinde engelleri ortadan kaldırmak için önce onların varlığını tanımladık.
Onlarca mail ve soru cevapta kendimizi, düşüncelerimizi değiştirmek için sizlerle bilinçaltı çalışması yaptık. Umut, içimizdeki potansiyel güç ile bize göz kırptı. Adım adım ilerledik. Her yeni gün aynaya baktığımızda kendimizi ve bize bahşedilen bu kusursuz vücudu daha çok beğenmeye başladık.
Hayat aksiyonu sever dostlar.
Yaşam cesurları. İşte bu mantıkla inançla ilerledik. Ve sonunda gördük ki yürekten, gerçekten yürekten istediğimiz herşey gerçekleşir. Onlarca mailde başarı hikayelerinizi yazdınız ama bilin ki bu başarının mimarı ben değil sağlıklı bir yaşam adına mucizeleri yaratan sizlersiniz. Çünkü bilinçli insanların zihni açıktır. Oraya seçme düşenceler girer. Yani kaliteli, anlamlı, fit, atletik, yüksek pozitif enerji dolu düşünceler.
İşte yılın yazı dizisi 'Şaşırtma Diyeti'nde biz bunu başardık. Onlarca köşede hormonal sistemi dengeye sokan besinleri ele aldık.
Yazılarımda sürekli değindiğim bir husus vardı. 'Şaşırtma Diyeti' prensibininde üzerine kurulu olduğu bir disiplin.
Dünya tıbbının kabullendiği ve artık ortak noktada buluştuğu bir sır.
Bu yaşam tercihlerden oluşur değerli dostlar. Sağlıklı fit atletik bir ömür uğruna hayalinizdeki fizik ve sağlıksal yaşam için bilmeniz gereken sır şu:
Vücudumuz; yani bu kusursuz beden bir orkestardır. Ve bu orkestranın şefi; hormonlarımızdır. Bilim ve tıp dünyasında uzunca süre muamma olarak kalan bu gerçek, gelişen teknoloji sayesinde bize sınırsız imkanlar sunuyor artık. Sadece aynaya bakıp kendiniz için istediğiniz formsal bedeni ve hayatı hayal etmeniz yeterli. Yılın yazı dizisi ''Şaşırtma Diyeti''nde hatta şimdiye kadar sizlerle paylaştığım köşe yazılarımda ve tüm seminerlerimde ısrarla değindiğim konu buydu sevgili dostlar.
Yüce rabbimiz bize mükemmelin çok daha ötesinde keskin bir zekaya hatta kendimizden daha büyük bir nedene sahip kusursuz bir vücut armağan etmiş. İşletim sistemi o kadar muhteşem ki her gün yeni mucizelerini keşfediyoruz.
Doğaya dönüp baktığımızda ise akıllara durgunluk veren besinlerin sanki bu endokrin sistem için özenle yaratılıp oraya yerleştirildiğini görüyoruz.
Herbirinin milyarca bilimsel neden-sonuç ilişkisi olan rengarenk ürünleriyle fit hayallerinizi size armağan eden bir doğa düşünün? Geriye ne kalıyor biliyor musunuz? Bilinç inanç ve ne istediğini bilmek. Aylar içerisinde diyabet obezite ve diğer çok sıkıntılı medikal statülerinden kurtulup adeta yaşama yeniden doğan fit atletik Sabah Akdeniz okurları bu gururun ve bilincin en büyük kaynağıdır. Gönülden tebrik ediyorum.
Önümüzdeki haftalarda hem kendiniz hem de geleceğimizin teminatı çocuklarımız için bir solukta okuyup bitireceğiniz ve sonraki haftayı iple çekeceğiniz konular ve gündemlerle yine sizinleyiz. Ayrıca eğitim kurumlarındaki seminerlerimizden kısa haberler geçeceğiz. Sağlıklı bilinçli bir nesil gelecek demektir. Beslenme ve spor adına cennet Antalyamızda tüm nimetler elimizin altında çok şükür. Değerlendirelim.
Bunun için her şeyden önce yetişkin bireyler olarak çocuklarımıza bizim örnek teşkil etmemiz fit atletik ve sağlıksal yaşamın zirvesinde bilinçli olmamız lazım. Biliyor musunuz dostlar?
Birlikte daha da iyisini başaracağız.
Daha nice başarı hikayelerimiz olacak.
Çünkü neye odaklanırsanız hayatınıza onu çekersiniz. Her gün sahip olduklarınız için şükran duyun. Her akşam yatmadan ve her sabah uyandığınızda bu kusursuz beden için gören gözleriniz, yüreyecek bacaklarınız, tutacak kollarınız, gidecek bir işiniz, sizi seven bir eşiniz, çocuklarınız, güzel dostlarınız ve bu sınırsız nimetler için şükredin.
Çünkü şükran; değer bilmektir. Değer verdiğiniz her şey evrende size çekilir.
Sağlık ve sevgiyle kalın.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uğur UĞURAL: Kusursuz armağan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN