Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güneydoğulular da CHP'yle yolu ayırdı

Antalya'da Alevilerin ardından Doğu ve Güneydoğulular da CHP'den kopmaya başladı. Meclis listelerinde yer verilmeyen 9 kişilik partili grubu CHP'den istifa etme kararı aldıklarını açıkladı

Giriş Tarihi: 24.2.2014
CHP Kepez Belediye Meclis Aday Adayları Tahsin Balık, Abdulaziz Akkaya, Atilla Temirhanoğlu, Aziz Taş, Timur İnanç, Deniz Kaya, Binali Doğan, Ömer Kahraman, Kamil Söker partilerinden istifa etti. 9 kişilik grup adına açıklama yapan meclis aday adayı Aziz Taş, "Bizler Antalya'nın merkez ilçelerinde Doğu ve Güneydoğu CHP'li belediye meclis aday adaylarıyız. Yıllardır Antalya'da yaşamaktayız. Seçim döneminde yerel yönetimlerde görev almak için partimize müracaat etmiştik. Yapılan listelerde hiçbir arkadaşımıza hiçbir ilçede listelerde yer verilmemiştir. Görüyoruz ki bunun diğer adı ötekileştirmedir. Aynı uygulama Alevi kardeşlerimize de yapılmıştır" dedi.

FUTBOLCU TRANSFERİ GİBİ

Meclis üyesi aday listelerinde Sosyalistler, aydınlar ve Atatürk devrimcilerine de yer verilmediğini ileri süren Taş, "Başka partilerden futbolcu transferleri gibi transferler yapılmıştır. Uzun yıllardır parti içerisinde mücadele eden ve potansiyel güce sahip olanlar hiçe sayılmıştır. Sadece Kepez'de yaşayan 96 bin 500 kişi, temsilcilerinden mahrum bırakılmıştır. Diğer ilçelerde de yapılanlar Kepez'den farklı değildir. Bu süreçte izlenen yöntemleri de demokratik bulmuyoruz. Ne ön seçim ne temayül yoklamaları ne de anket yoklamaları gibi bir değerlendirme içerisinde bulunmadan özellikle Kepez'de ve genelde hiçbir kadına da yer verilmemiştir" diye konuştu.

MİKRO MİLLİYETÇİLİK

Meclis üyeleri listelerinde yüzde 33 kadın kotası uygulandığını belirten Aziz Taş, "Bir mik romilliyetçilik uygulanarak, ganimet bulmuşçasına birkaç insan bu sürecin kaderini belirlemeye çalışmalarından dolayı ve bu sorumluluklara ortak olmamak adına, emek verdiğimiz partiden ayrılmak zorunda kaldık. Partimizi çok sevmemize rağmen bu haksızlıkların başkalarına yapılmaması için istifa kararı almış bulunuyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güneydoğulular da CHP'yle yolu ayırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN