Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haluk ÜNCEL: Akaydın ve Kök'ün yerinde olmak

Giriş Tarihi: 24.2.2014
Hafta sonu ekseriyeti CHP'li olan arkadaşların bulunduğu bir ortamda sordum, "CHP'nin şu anda İl Başkanı kim?" diye… Kimseden ses çıkmadı. 'Şu' veya 'bu' diyemediler.
Sadece Akaydın'a ve İl eski Başkanı Devrim Kök'e yakın bir iki isim, kem küm ederek Devrim Kök'ün adını telaffuz etmeye çalıştı ama sonunu getiremedi.
CHP Antal- ya adına hoş olmayan bir durum… Gerçekten de şu anda bir gazeteci olarak bana, "Bugünlerde Antalya'da CHP'de kimin yerinde olmak istemezsin" deseler cevabım hazır, "Bir Mustafa Akaydın, iki Devrim Kök" yanıtını veririm.
İki numaradan başlayalım, İl eski Başkanı Kök'ün yerinde olmak nasıl bir duygu, dilim döndüğümce anlatmaya çalışayım.
Bir insan düşünün ki göreve geldiğinden beri sürekli partisi içinde yaşanan gelişmeleri mütemadiyen doğruları gizleyerek varlığını sürdürme yolunu seçsin ve sonunda gerçekler ortaya çıkınca hiçbir şey olmamış gibi pişkince davransın… Kök'ün şu andaki durumu bundan ibaret… Bırakın aday belirleme sürecini, seçildiği günden beri yaptıkları biliniyor… Ön seçimden, başlayın, Deniz Baykal ile ilgili tutumuna kadar her şey kamuoyunun gözü önünde cereyan etti. Tutarsızlık ve inkarı şiar edindi. En önemlisi, Akaydın'ın dümen suyuna girdi, öyle hareket etti. Ve Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'i yeme harekatında Akaydın'ın komutlarını harfiyen yerine getirdi. Kendisine Muratpaşa adaylığı yolunun açıldığını zannetti. Ama bindiği dalı kestiğinin farkında olmadan harcanıp gitti. Şimdi kendisi CHP'de sade bir üye konumunda… Üstelik CHP Genel Merkezi'nde tekrar eski görevine atanması tartışılır bir isim oldu.
Gelelim bir numara Akaydın'a… "Asla partimin işlerine karışmam" diyerek bu günlere kadar geldi. Devrim Kök'ü ön plana çıkararak, bu maske altında hareket etti. Kök'e de öyle bir maske taktırdı ki kendisi bile ne kadar yakıştığı konusunda zaman zaman hayret etmiştir. Bu muhteşem ikilinin en güzel(!) eseri de ortaklaşa harcadıkları Süleyman Evcilmen'in tekrar Muratpaşa adayı gösterilmemesi oldu. (Bu konudaki düşüncelerimi 'Akaydın'ın Pirus Zaferi' başlıklı yazımda ele almıştım) Velhasıl, yerel seçimlere sayılı günler kala, hala bana kimse CHP'nin İl Başkanı'nın kim olduğunu söyleyemedi.
CHP Genel Merkezi'nin bir atama yapacağı olasılığı var. Ancak Antalya'da CHP'nin haline bakılırsa; her kim olursa olsun, CHP İl Başkanı olarak tartışılan bir isim konumunda olacaktır. Yeni bir isim Akaydın ve Kök'ü zor durumda bırakır.
Özellikle Akaydın'ın bu yeni ismi etki alanına alması sürecinin akıbeti belli değildir.
Akaydın'ın işine gelmez. Eğer Kök yeniden atanırsa bu daha da vahimdir.
Akaydın'ın Antalya'da CHP teşkilatları üzerindeki konumunun tescili olur. Akaydın'ın "2. Pirus Zaferi" gerçekleşir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk ÜNCEL: Akaydın ve Kök'ün yerinde olmak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN