Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Trafik dedektifleri'ne ilk ders Vali Öztürk'ten

Vatandaşlar arasında trafik bilinci oluşturup kazaların engellenmesi için başlatılan Trafik Dedektifleri Projesi'nin Antalya'daki ilk dersi yapıldı

Giriş Tarihi: 25.2.2014
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Eşleri Kaynaşma Yardımlaşma Derneği ve Uluslararası Polis Birliği Türkiye'nin ortaklığında, bir akaryakıt firmasının sponsorluğunda başlatılan 'Trafik Dedektifleri Projesi'nin Antalya'daki ilk dersi gerçekleştirildi.

7'NCİ SINIF ÖĞRENCİLERİ
Ankara, İstanbul, Bursa ve İzmir'den sonra Antalya'da hayata geçirilen projenin Uygulama Oteli'ndeki ilk dersine Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, Jandarma Komutanı Kurmay Albay Aykut Tanrıverdi, Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Proje Koordinatörü Refik Ürk, OPET Kurumsal İletişim Müdürü Ayşenur Aydın ile eğitim alacak 7'nci sınıf öğrencileri katıldı.

EĞİTİMLE AŞACAĞIZ

Trafik kazalarının önüne geçilmesinde çocukların eğitiminin çok önemli olduğunu belirten Vali Öztürk, 2013 yılında Antalya'da ölümlü kazalarda yüzde 50, yaralamalı trafik kazalarında ise 12'lik bir düşüş yaşandığını kaydetti. Emniyet Müdürü Tonbul ise kazaların ölümlü ve yaralanmalı sonuçlanmasının nedenleri araştırıldığında yüzde 99'unun insan unsurundan kaynaklandığının ortaya çıktığını açıkladı. Tonbul, elde ettikleri başarının daha da artması için özellikle küçük yaştaki çocuklara eğitim verilmesinin kaçınılmaz hale geldiğini söyledi. Milli Eğitim Müdürü Gülay ise bu proje ile ortak bir kent kültürü ve trafik anlayışı oluşturacaklarını bildirdi. Toplantıda öğrencilere trafik kuralları uygulamalı olarak anlatıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Trafik dedektifleri'ne ilk ders Vali Öztürk'ten
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN