Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Verin plajı bize

Rakipleriyle ekonomik anlamda durumu eşitlemek isteyen Antalyaspor adına, Antalyaspor A.Ş, Antalyaspor Vakfı ve Antalyaspor Kulübü Derneği, Konyaaltı Plajı'nın kulübe verilmesini istedi

Giriş Tarihi: 26.2.2014
Ekonomik anlamda rekabeti dengelemek adına Konyalatı Plajı'nın işletim hakkını isteyen Antalyaspor, Antalyaspor Vakfı, Antalyaspor Kulübü Derneği ve Antalyaspor A.Ş. imzasıyla kulübün bu isteğini kamuoyuna duyurdu. Milli Emlak ile Büyükşehir ve Konyaaltı Belediyeleri arasında tahsisi gündemde olan Konyaaltı Sahili'ndeki büfelerin işletme hakkını, Antalyaspor istedi. Ortak basın bildirisinde işletmelerin kulübe tahsis edilmesi konusunda muvafakat verilmesi ve bu konuyu başkan adaylarının seçim beyannamelerinde dile getirmeleri istendi.

STANDART GELİRLER YETMİYOR

Bildiride Süper Lig'de mücadele eden her takımın yerel makamlarca desteklendiği ve büyük miktarlarda kalıcı gelir elde ederek yaşamlarını sürdürdükleri vurgulandı. Yayın, gişe hasılatı ve reklam gelirlerinin her kulüpte var olduğu belirtilirken, rakip kulüplerde bu kaynakların yanı sıra yerel yönetimlerce tahsis edilen otopark, gayrimenkul gibi ekstra kira gelirleri kazanıldığının altı çizildi.

ADAYLARDAN BEKLENTİ VAR
Yerel yönetimlerin sağladığı imkanlarla ekonomik güç anlamında eşitsizlik doğduğu ifade edilirken, siyasilerin bu konuya dikkat kesilmesi istendi. Bu açıklamanın ardından Antalyaspor, Büyükşehir ile Konyaaltı Belediyeleri başkan adaylarının konuyla ilgili düşüncelerini ve projelerini dile getirmesini bekliyor.

BURSA
Bursa Büyükşehir Belediyesi, zemininde ve çevresinde dükkanların da olduğu 150 milyon Euro yatırımla Bursaspor'a stat yaptırıyor. Deplasman sponsoru olan Bursa Büyükşehir Belediyesi şirketi olan Bursa Ekmek A.Ş, kulübün forma reklamını verdi. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi, yakıt istasyonu için kulübe yer tahsis etti. İlçe belediyesi Nilüfer Belediyesi ise antrenman tesisleri tahsis etti.

TRABZON
Trabzon Özel İdare, tarihi bina Sadri Şener'i Trabzonspor'a tahsis etti. Bir kafetarya ile kulübün mağazası sürekli gelir getirirken, kulüp yönetimi divan toplantılarını da bu bina içinde gerçekleştiriyor. Özel İdare bu sezon 200 bin TL nakit yardımı da yaptı. Trabzon Belediyesi her sezon kombine alıp okullara dağıtıyor.

ESKİŞEHİR
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Eskişehirspor'a kapalı otopark işletim hakkını verdi. Ayrıca ilçe belediyeleri Odunpazarı ile Tepebaşı Belediyeleri de, üniforma alımı gibi yardımların yanı sıra deplasman sponsorluğunu da üstleniyor.

KASIMPAŞA
Kasımpaşa Belediyesi, her ay 1 milyon TL gelir getiren otoparkın işletimini Kasımpaşaspor'a devretti. Kulüp bu devirle ekonomik olarak rahatladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Verin plajı bize
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN