Gencer patladı

Yerel yönetimlerin Antalyaspor'a olan ilgisizliğine isyan eden Gencer, Konyaltı Plajı isteğini hatırlattı

Giriş Tarihi: 27.2.2014
İşletmesinin kime verileceği belli olmayan Konyaaltı Plajı'nı alma talebini Antalyaspor A.Ş, Antalyaspor Vakfı ve Antalyaspor Derneği imzalı bildiriyle gündeme getiren Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, göreve geldiği 8 aydan bu yana tek bir yerel yönetimin elini cebine atmamasına isyan etti. Süper Lig'de takımı olan tüm yerel yönetimlerin kulüplerine maddi kaynak yaratmasının Antalya'da geçerli olmamasına tepki gösteren Gencer, bir yandan da geçmiş dönem borçları ödediklerini söyledi.

AÇ MISINIZ DİYEN YOK

Geçen hafta futbolcuların parasını, dün de 1 milyon 90 bin TL geçmiş dönemlere ait vergi borcunu ödediklerini anlatan Gencer, "Bir sabit gelirimiz yok, tamamen yönetimin kulübe koyduğu emanetler vasıtasıyla ödeme yaptık. Karnınız aç mı, tok mu diye soran hiçbir şehir görevlisi yok. Antalyaspor'un kentin marka değerini ne kadar arttıracağını konuşan başkanlarımız var. Ama bu çark nasıl dönüyor diye düşünen yok" diye dert yandı.

KONYA İKİ KATLAMIŞ

Geçmiş dönemlere ait 41.5 milyon TL borç ödediklerini ama ileriye dönük endişelerinin olduğunu vurgulayan Gencer, borçlarla boğuşurken sabit gelir peşine düştüklerini söyledi. Gittikleri deplasmanlarda yerel yönetimlerin kulüplerine ne katkı koyduğunu konuştuklarını belirten Gencer, "En yakınımızdaki Torku Konyaspor'da, yerel kurumların yıllık 12-14 milyon TL kaynak yarattığını gördük. Konya'nın bizden 2 misli bütçesi var. Şehir de takımına sahip çıkmış" dedi.

BİZ KÖTÜ OLUYORUZ

Katkı vermeyen yerel yönetimdekilerin ismini verdiklerinde kötülendiklerini anlatan Gencer, "Yeter ki Antalyaspor Süper Lig'de kalıcı olsun, biz kötülenmeye razıyız. 1500 futbol takımının geldiği Antalya'nın Süper Lig takımı olmalı" diye konuştu.

REKLAM ALANLARI
Belediye başkan adaylarının Konyaaltı'daki 24 plaj işletmesini kendilerine vereceklerini şimdiden beyan etmelerini isteyen Gencer, siyasilerin bunu yapmasında bir sakınca olmadığını söyledi. Hasan Subaşı Tesisleri'nin etrafını çevreleyen 3 bin metrekarelik reklam alanına da siyasilerin reklam vermesi taleplerini de tekrarlayan Gencer, 2 bin metrekarenin boş olduğunu söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gencer patladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN