Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni patronlar yetiştiriliyor

MATSO Başkanı Boztaş, verilecek eğitimler ile Manavgat iş dünyasına başarılı işletmelerin kurulmasını ve yeni patronların yetişmesini sağlayacaklarını belirtti

Giriş Tarihi: 27.2.2014
Antalya'nın Manavgat ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliği ile girişimci adaylarına yönelik düzenlenen ücretsiz girişimcilik eğitimi başladı.

PATRON OLACAKLAR

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, amaçlarının girişimcilik kültürünü yaygınlaştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak olduğunu söyledi. Eğitim sonunda girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmalarını hedefledikleri kaydeden Boztaş, eğitimi başarı ile tamamlayıp Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi alanların işletmelerini açtıkları takdirde desteklerden faydalanabileceklerini belirtti. Girişimci adaylarının her zaman desteklenmesi gerektiğini ifade eden Boztaş, eğitim sonrasında verilen desteklerin istihdam ve ekonominin canlanmasına katkı sağlayacağını belirtti. KOSGEB Manavgat Temsilcisi Ali El ise, girişimcilik eğitiminde kursiyerlere girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme, pazar araştırma gibi eğitimler verileceğini söyledi. El, "Katılımcılar eğitim sonrasından, işletmelerini kurdukları takdirde iş planlarını hazırlayarak KOSGEB'e başvurmaları gerekmektedir. KOSGEB mevzuatı çerçevesinde 30 bin liraya kadar hibe ve 70 bin TL'lik Sabit Yatırım Desteği kapsamında 4 yıl vadeli ve 2 yıldan sonra geri ödemeli destekle beraber toplamda 100 bin TL'lik yeni girişimci desteğine başvurma hakkı kazanacaklar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni patronlar yetiştiriliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN