Türkiye'nin en iyi haber sitesi

420 milyonluk müjde

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Isparta'da vergi rekortmenlerini ödüllendirdi. Eroğlu ayrıca 15 yeni yatırımın müjdesini vererek, yatırım tutarının 420 milyon lirayı bulacağını açıkladı

Giriş Tarihi: 28.2.2014
Açılış ve temel atma törenleri için Isparta'ya gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Bakan Veysel Eroğlu, Isparta vergi rekortmenleri ödül törenine katıldı. Kurumlar Vergisi'nde Isparta'da en çok vergi ödeyen Metro Mühendislik firması adına Mustafa Özaydın'a ödülünü sunan Bakan Eroğlu, sadece Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın Isparta'ya 420 milyon liralık yatırım yapacaklarını ve bu yatırımlara ek müjdelerin geleceğini söyledi.

15 YENİ MÜJDE VERDİ

Eroğlu, "Hükümetimiz şu ana kadar 4,2 milyar liralık yatırım yapmış. Ama ne yapılsa azdır. Burayı tarımda değil, sanayide, turizmde, sağlık turizminde de geliştirmek istiyoruz. Isparta gülünü tanıtmak istiyoruz" dedi. Eroğlu, 8 Mart 2013'te Isparta'ya geldiğinde 45 müjde verdiğini hatırlatarak, "Şimdi de 15 müjdeyle geldim. Böylelikle 60'a tamamladık. Bir yıl olmadan 11 ayda 60 müjdeye tamamladık. Yalnız bizim bakanlığız 420 milyon liralık buraya müjde verdi. İnşallah bu müjdelerimiz devam edecek" ifadesini kullandı.

DEREBOĞAZI YOLU

Antalya-Isparta karayolundaki Dereboğazı yolunun ihalesinin yapıldığını aktaran Eroğlu, "10-12 kilometre Isparta tarafından,12 kilometre de Antalya tarafından ihalesi yapıldı. Oradaki 70 kilometrelik kısmın da projesi hazırlanacak. İnşallah o yol güzel olacak. Çünkü Antalya'ya gelen turistlerin buraya en azından yüzde 20-25'i gelse çok büyük kazanç sağlanır. Bu bakımdan çok önemsiyoruz burayı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
420 milyonluk müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN