Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haluk Öncel :Yürek ve beyin meselesi

Giriş Tarihi: 1.3.2014
CHP'nin Büyükşehir Adayı Mustafa Akaydın basın mensupları ile bir araya geldiğinde yine döktürmüş!
Son günlerdeki gelişmeleri değerlendirirken Akaydın, "İnsanın önce yüreğinde ve beyninde kendisini aklaması gerekiyor" diye konuşmuş.
Gerçekten de güzel söylemiş ama kendisi bu konuda nerede, ona bakmak lazım… Akaydın'a şu 'yürek-beyinaklama' üçlemesinden yola çıkarak soralım bakalım ne diyecek?
Mesela; Antalya halkının başına musallat ettiğiniz 'Halkkart'ı yüreğinizde, beyninizde aklayabiliyor musunuz?
Vicdanınızın sesi ne diyor?
İhale tarihinden 21 gün önce kurulmuş/ kurdurulmuş bir firma hangi yeterlilik şartları göz önünde bulundurularak ihaleyi adeta yangından mal kaçırırcasına kazanmıştır?
Firmanın sözleşme gereği Büyükşehir Belediyesi'ne ödeyeceği yüzde 2 komisyon 4 yıldan beri hangi gerekçe ile belediyenin kasasına girmemiştir?
Oluşan kamu zararının hesabını kim verecektir?
Antalya'da günde ortalama 400 bin kişinin yolculuk ettiği ve yine ortalama kişi başı 1.5 TL yolculuk ücreti baz alındığında, ortada dönen 600 bin lira civarında bir para nerededir, toplu taşıma esnafına ödenen miktarı kim belirlemektedir, bilginiz var mıdır?
Firmanın Antalya'ya geldiği günden beri, A-Kent'in müşteri temsilcisi gibi davranmanızı nasıl açıklayabilirsiniz?
Kanatlarınızın altına aldığınız firma için, hatta asıl sahibi gibi düzenlediğiniz basın toplantılarını neden yapma gereğini gördünüz?
Sürekli firmayı savunma refleksinizi hangi gerekçe ile izah edeceksiniz?
Bu konuda "yüreğim ve beynim ak" diyebilir misiniz?
Yine, mesela; 100. Yıl Spor Kompleksi meselesinde belediyenin yüklenici firmaya ��dediği 30 milyon lira için yüreğiniz ve beyniniz ne diyor?
Antalyalının cebinden alınan bu paranın belediye kasasından çıkmaması için, eliniz bu konuda güçlü olmasına rağmen, neden bir çaba göstermediniz? Belediyenin kazanması muhtemel olan bir davayı ne için açmadınız?
Aynı firmanın bu gelişmeler üzerine açtığı 230 milyon lira civarında bir tazminat davası bulunmakta. Bu konuda bugüne kadar tabiri caiz ise "gıkınız çıkmadı" bu paranın ödenmesi halinde yüreğiniz ve beyniniz bir hasar görür mü?
Değerli Antalyalılar; yürekten, beyinden, aklanmaktan söz eden CHP'nin Büyükşehir Adayı Mustafa Akaydın'ın bu sözlerinden ne derece samimi olduğu ortadadır.
Antalya'yı yüreğinde hissetmeyen, beyninde yeri olmayan, üstelik Antalya'nın helal kazançlarını hovardaca saçan birinin kalkıp da böyle konuşması benim ağırıma gidiyor.
Madem yüreğin yetiyor, beynin müsterih, o zaman kalk, gereğini yap… Halkkart ile 100. Yıl'da Antalya'nın uğradığı zararı telafi etme imkanı doğur...
Çağır firmaları, çıkart medyanın karşısına "ak mı kara mı" ortaya çıksın. Bu kadar basit… Hem yüreğin hem beynin rahatlasın… Tabi yeterse…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk Öncel :Yürek ve beyin meselesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN