Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Damlaya damlaya 300 litre su birikti

Antalya'da ortaokul öğrencileri, küresel ısınmaya dikkat çekmek için biriktirdikleri 300 litre yağmur suyu ile arabaları yıkadı

Giriş Tarihi: 2.3.2014
Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öncülüğünde Müzeyyen Çelebioğlu Konyaaltı Koleji'nde küresel ısınmanın neden olabileceği olumsuzluklara, çevreye karşı duyarlılığa, su israfına ve biriktirilen yağmur suyunun kullanılabilirliğine dikkat çekmek amacıyla 'Suya yüzünü dön' projesi hazırlandı.

FARKINDALIK YARATILDI

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Sadettin Sarı, Türkiye'de yeraltı kaynaklarının yavaş yavaş tükenip, barajlardaki su seviyelerinin azalması gibi birçok çevre sorunu ile karşılaşılabileceğini belirtti. Bu projeyle toplumun dikkatini çekip insanlarda farkındalık oluşturmak istediklerini anlatan Sarı, ileride dünyada petrol yerine su kavgalarının yaşanacağına işaret etti. Proje ekibinden Araştırma Görevlisi Melis Sucuoğlu da ekolojik dengenin korunması ve insanların sürdürülebilir gelişiminin sağlanması adına suyun olmazsa olmazlar arasında yer aldığını söyledi. Öğrencilerin bir yılda 300 litre yağmur suyu biriktirdiklerine dikkati çeken Sucuoğlu, bu suyun da okulun temizliğinde, bahçelerin sulamasında kullanıldığını bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Damlaya damlaya 300 litre su birikti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN