Türkiye'nin en iyi haber sitesi

15 günlük eylem yolda

İstanbul'daki köprü geçiş kısıtlaması nedeniyle Ocak'ta 3 gün kontak kapatan kamyoncular verilen sözler tutulmayınca eylem kararı aldı

Giriş Tarihi: 3.3.2014
Antalya'da kamyoncu esnafı, yeniden kontak kapatmaya hazırlanıyor. 27-31 Ocak arasında İstanbul'da köprü geçişi saatlerine tepki için eylem kararı alan kamyoncular verilen sözlerin tutulmaması üzerine yeniden eylem kararı aldı. Kamyoncu esnafı İstanbul'a yaş sebze meyve nakliyesini 15 günlüğüne durduracaklarını söyledi. Son dönemde artan motorin fiyatları, taşımaya zam yapılmaması FSM köprüsündeki uygulama nedeniyle zor dönem geçirdiklerini kaydeden kamyoncular, birçok nakliyat firmasının da işyerinin kapısına kilit vurduğunu belirtti.

YENİDEN BAŞLIYOR

Alanya, Demre, Finike, Konaklı, Serik, Manavgat, Gazipaşa, Elmalı'daki kamyoncu kooperatiflerinin Başkan ve temsilcileri, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği'ni (ASESOB) ziyaret etti. Ziyaretin ardından açıklama yapan Alanya Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ahmet Uyar, Antalya'dan İstanbul'a yaş sebze meyve sevkiyatı yapan bin 500 nakliyeci ve kamyoncunun 3 gün kontak kapatarak eylem yaptığını hatırlattı. FSM Köprüsü'nden sabah 07:00-10:00 ile akşam 16:00- 20:00 saatleri arasında geçişin yasaklandığını belirten Uyar, "Mazotun pahalılığı, can güvenliği ve daha birçok soruna çözüm bulunamayınca Akdeniz sahil şeridindeki illeri kapsayacak şekilde kamyoncular olarak yeniden 'kontak kapatma' kararı aldık" dedi.

15 GÜNLÜK EYLEM

Eylem tarihini belirtmeyen Uyar şunları söyledi: "Gün olarak söylemiyoruz. Bizim gibi duygusal kamyoncuları çabuk kandırdılar. Bu sefer eylem 4 günlük olmayacak. Türkiye genelinde 15 gün olacak ve kısa zamanda başlayacak. Biz yol kesmeyeceğiz. Araçlarımızı kenara çekip, kontakları kapatacağız. Zaten çalışsak para kazanmıyoruz."

4 GRUPLU EYLEM

Üç günlük eylemin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile yaptıkları görüşmelerden sonuç alamadıklarını ifade eden Uyar, "Kamyoncu esnafının duygularını aldılar. Bizleri hiç bir zaman esnaf olarak görmediler. Bizim duygularımızı alanlara karşı biz yenik düşmeyeceğiz. Biz eylemimizden vazgeçmedik. Ülke genelinde 4 grup halinde eyleme çıkıyoruz. Türkiye'deki kamyoncunun neler çektiğini duyuracağız" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 günlük eylem yolda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN