Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bezelere kan temizliği

Giriş Tarihi: 3.3.2014

Vücudundaki bezeler için gittiği hastanede yüksek kolesterol hastası çıkan Hilal Ateş'in kolesterolü, kan temizleme yöntemi ile 950 değerinden 80'e düşürüldü

Antalya'da vücudundaki bezeler için gittiği hastanede kolesterolünün 950 değerinde olduğunu öğrenen hasta, kan temizleme yöntemiyle kolesterolü 80'e düşürülerek sağlığına kavuştu. Antalya'da 33 yaşındaki Hilal Ateş, çocukluğunda vücudunun belli bölgelerinde oluşan bezelerin neden kaynaklandığını öğrenmek için yaklaşık 6 yıl önce gittiği Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde kolesterolünün 950 civarında olduğunu ve vücudundaki bezelerin de yüksek kolesterolden kaynaklandığını öğrendi. Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde kanının zararlı maddelerden temizlenmesi (Lipid Aferezi yöntemi) ile tedavisine başlanan ve daha sonra tedavisini Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sürdüren Ateş, lipid aferezi yöntemi ve ilaç tedavisi ile kolesterolü 80'e düşürüldü.

ÇOK TEHLİKELİ DURUM

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hematoloji Klinik Sorumlusu Doç. Dr. Erdal Kurtoğlu, diyet ve ilaçlarla kolesterolü düşmeyen hastalara lipid aferezi yöntemini uyguladıklarını söyledi. Bu tedaviye göre hastaların kanlarında biriken yağları özel bir filtre cihazı ile temizleyerek, kandan uzaklaştırdıklarını anlatan Kurtoğlu, uygulamanın 2 saat sürdüğünü ve ayda bir kez yapıldığını bildirdi. Kolesterol için 950 değerinin çok tehlikeli olduğunu dile getiren Kurtoğlu, "Yüksek kolesterol erken yaşlarda kalp krizi, kalp damar hastalıkları, beyin damarlarının tıkanması gibi şikayetlere neden olmaktadır. Tedavi ile bunların önüne geçmiş oluyoruz" dedi. Hilal Ateş'in de bu tedavi ile sağlığına kavuştuğunu söyleyen Kurtoğlu, hastanın normal hayatına döndüğünü kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bezelere kan temizliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN