Türkiye'nin en iyi haber sitesi

DBU ( Deutsche Bundesstiftung Umwelt ) ne yapar?

Giriş Tarihi: 3.3.2014
Osnabrück'deki DBU Almanya'nın ve dünyanın en büyük çevreci vakıflarından birisidir. Praktik çevre sorunlarını kücük büyük tüm şirketlerle birlikte çevreci ve sağlıklı ürünlerle ve işletmelerde kullanılan ekolojik yeniliklerle çözüyor. Vakıf maket projeleriyle çevre tekniğine, araştırmasına, iletişimine ve doğa korumasına yılda 500 bin euro ayırıyor. Bu da çevrecilik için Avrupa'daki en yüksek rakamdır. DBU, etkinlik kayıtlarında 1 Mart 1991'de 8 bin 200 projeyi toplamda 1.4 milyon euroyu onayladı.

OKULLAR VE GAZETELER
Çevrecilikle Kurulan Köprüler, Türkiye ile Almanya'dan okulların ve günlük gazetelerin katılacağı uluslararası bir çevre ve medya projesi. Almanya ve Türkiye'den 10'ar okulun ortaklığı sonucunda iki ülke gençleri bir araya gelip 'Devamlılık ve Çevre, Kültürlerarası İlişkiler ve Medya' konularını işleyecekler. Projeye Antalya'dan Özel Antalya Koleji'nin yanı sıra İstanbul'dan Özel Alev Lisesi, Kartal Anadolu Lisesi, Çağaloğlu Anadolu Lisesi, Kabataş Erkek Lisesi, İzmir'den TAKEV Lisesi, Özel Çakabey Anadolu Lisesi, Yunus Emre Anadolu Lisesi, Ankara'dan Hacı Ömer Tarman Lisesi ve TED Ankara Koleji Özel Lisesi katılıyor. Projede Almanya'dan ise Friedrich-Ludwig- Jahn Gymnasium (Rathenow), Schiller Gymnasium (Postdam), Gesamtschule Potsdam, Johann-Vanotti-Gymnasium (Ehingen), Gymnasium 'in der Wüste' (Osnabrück), Gymnasium Marianum (Meppen), Europaschule Gymnasium Bad Iburg, Rudolf-Koch-Schule (Offenbach), Kaiserin- Friedrich-Gymnasium (Bad Homburg), Gymnasium Ochsenhausen, Bodensee Gymnasium (Lindau) yer alıyor.

ANTALYA KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ

Bu yılki projede Özel Antalya Koleji'nden Almanca Öğretmeni Kirsten Ettrich Örtel, ve öğrenciler Duygu Çınar, Elifnur Kırık, Sezi Atmaca, Ekin Zorel, Öykü Zeynep Aslan, Sinem Özen, Ela Keleş, Sina Şahan, Serdar Anıl Depe, Arda Erdoğan, Elifnaz Aydın, Sude İpek Gözeten, Deniz Gündüz, Defne Oray, Dilara Alev Örtel, Devrim Özenç yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DBU ( Deutsche Bundesstiftung Umwelt ) ne yapar?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN