Engelli hastalara işaret dili hizmeti

Antalya'da işitme engellilerin hastanelerin sağlık hizmetlerinden daha rahat faydalanabilmeleri için, sağlık çalışanlarına işaret dili eğitimi verildi

Giriş Tarihi: 3.3.2014
Antalya'dakamu hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanlarına, işit- me engellilere daha rahat iletişim kurabilmeleri amacıyla 'işaret dili' eğitimi veriliyor. Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Erdoğan Taş, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Osmanlı Salonu'nda verilen eğitimin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, işitme engellilerin sağlık kurumlarından daha iyi hizmet almaları için çalışma yaptıklarını söyledi.

EĞİTİM ALANLARA SERTİFİKA
İşitme engellilerin sağlık kurumlarına geldiğinde sağlık personeliyle iletişimini sağlayacak personele ihtiyaç duyulduğunu anlatan Taş, sosyal devlet ilkesi çerçevesinde bu doğrultuda sağlık çalışanlarına yönelik "işaret dili" eğitimini başlattıklarını ifade etti. Eğitimleri 24 kişilik gruplar halinde gerçekleştirdiklerini belirten Taş, "Bugüne kadar 45 kişi eğitimden faydalandı. Eğitimler gönüllülük esasına göre yapılmakta" dedi. Eğitim alan personele sertifika verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelli hastalara işaret dili hizmeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN