Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Manavgat'ın lokomotifi

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, tarım ve hayvancılığın ilçe ekonomisinde çok önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çekti

Giriş Tarihi: 6.3.2014
Antalya'nın Manavgat ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, 423 bin dekar tarım alanı ve 165 bin civarındaki küçük ve büyük hayvan sayısı ile tarım ve hayvancılığın ilçe ekonomisinde önemli yer tuttuğunu söyledi.

TARIM TURİZM TİCARET

Manavgat Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü kayıtlarına göre 2 milyon 237 bin olan Manavgat yüzölçümünün, 423 bin dekar alanının tarım arazisi olduğunu belirten Boztaş, "Bu oran ilçe yüzölçümünün yaklaşık olarak yüzde 19'unun tarım alanı olduğunu gösteriyor. İlçedeki küçük ve büyükbaş hayvan sayısı ise yaklaşık olarak 169 bin civarındadır. Tarım ve hayvancılık, turizm ve ticaretle birlikte ilçe ekonomisinde önemli bir yer tutmaktadır" dedi.

FUARLAR ÖNEMLİ

Boztaş, Konya'da gerçekleşen Tohum ve Hayvancılık Fuarı için ücretsiz servis hizmeti verdiklerini ve üyelerin fuara katılımlarını sağladıklarını belirterek, tarım ve hayvancılıktaki son gelişmelerin en güzel incelenebileceği yerin fuarlar olduğunu kaydetti. Boztaş, "Kullanıcı ve üreticiyi bir araya getiren fuarda üyelerimiz kendi sektörlerindeki gelişmeleri makine ve teçhizatlarını yakından takip etme imkanı buldular. Fuar üyelerimizin vizyonunun gelişmesine katkı sağlayarak sektörlerindeki yenilikleri ve trendleri görerek inceleme fırsatı sağladı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manavgat'ın lokomotifi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN