Turizm sektörünün kalbi Berlin'de atıyor

Giriş Tarihi: 6.3.2014

Antalya turizminin Avrupa pazarındaki konumunu belirleyen ITB Berlin Fuarı, 48'inci kez kapılarını ziyaretçilerine açtı. Türkiye standının açılışını AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptı

Dünya turizm sektörünün en büyük buluşma yerlerinden biri olan ve Antalya turizminin Avrupa pazarındaki konumunu belirleyen ITB Berlin Fuarı, Almanya'nın Başkenti Berlin'de kapılarını 48'inci kez ziyaretçilerine açtı. Dün ziyaretçi kabul etmeye başlayan ITB Berlin Fuarı'ndaki Türkiye standının açılışını Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoulu, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ile Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal birlikte yaptı. Almanya'nın Türkiye için çok önemli bir ülke olduğunu belirten Çavuşoğlu, "En son sayın Başbakanımızın Berlin ziyareti de bunu da göstermektedir. Almanya, Türkiye'ye gelen turist sayısında birinci sıradadır. 2014 yılında yaklaşık yüzde 8 civarında bir artış öngörüyoruz. Turizmin borsası Berlin'de belli olur. Biz inanıyoruz ki, 2023 hedefimize emin adımlarla ilerleyeceğiz. Bunun için de turizmin çeşitliliğini artırmaya çalışıyoruz" diye konuştu. Berlin fuarının önemine değinen Bakan Yardımcısı Arıcı ise "Turizmin çeşitlendirilmesinden dolayı bir çalışma içindeyiz. Bu çeşitlendirmeye golf turizmi olsun, kültür turizmi olsun her türlü çalışmalarımız sürüyor. Geçen yıl 480 bine yakın Avrupa ve Ortadoğu'dan sağlık turisti ağırladık" dedi.

RENKLİ STANT

Son derece renkli hazırlanan Türkiye standı, fuar ziyaretçilerinin ilgisini çekiyor. Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal, Türkiye'nin sahip olduğu tüm değerleri yansıtan bir fuar konsepti oluşturduklarını ve ilgiden memnun olduklarını söyledi.

100 BİN ZİYARETÇİ

189 ülkeden 10 bin 147 turizm şirketinin yer aldığı fuara, 100 binin üzerinde ziyaretçi bekleniyor. Fuarda, bu yılın seyahat trendleri olarak teknoloji turizmi, gay ve lezbiyen turizmi, macera ve sürdürülebilir turizm başlıklarının öne çıkacağı konuşuluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizm sektörünün kalbi Berlin'de atıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN