Alanya sörfünde proje tamamlandı

Giriş Tarihi: 8.3.2014

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD), Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) projesini tamamlayarak Alanya turizmine dalga sörfünü kazandırdı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKA) "2012 Yılı Alternatif Turizmin Geliştirilmesi Mali Destek Programı" kapsamına dahil edilerek finanse edilen, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği'nin (ALTİD) hayata geçirdiği "Alanya'da Dalga Sörflü Günler Projesi" tamamlandı. Yaklaşık 8 ay süren proje nedeniyle Antalya'nın Alanya ilçesine gelen BAKA İnceleme ve Değerlendirme Birimi yetkilileri Tolga Keskin ve Mustafa Pektaş, ALTİD'in 2011 yılında yapılan "Alanya Sahil Güvenliğini Geliştirme Projesi"nde olduğu gibi bu projede de büyük başarı elde ettiğini, projenin sürdürülebilirliğiyle alternatif turizme önemli katkılar sağlanacağını söylediler.

TURİZM ÇEŞİTLENECEK

Alanya turizminin çeşitlendirilmesi anlamında sörf sporunu Alanya'ya kazandırarak önemli bir başarıya imza attıklarını söyleyen ALTİD Başkanı Burhan Sili, "Alanya, spor şehri imajını her geçen dönem daha fazla hak ediyor. Sürdürülebilir turizm hedefinde yol alıyoruz" dedi. Projenin gönüllü destekçilerinden, aynı zamanda Alanya Sörf Takımı Sporcusu Hayri Yenialp, proje süresi içinde 2'nci Türkiye Dalga Sörfü Şampiyonası'nı Alanya'da düzenleyerek ülke çapından önemli sporcuları ağırladıklarını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alanya sörfünde proje tamamlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN