Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizm bitmeyecek

Ak Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel, Antalya turizmini 12 aya yayacaklarını kaydetti ve 'Artık turizm çalışanları 6 ay boyunca işsiz kalmayacak' dedi

Giriş Tarihi: 8.3.2014
Hayata geçirecekleri projelerle Antalya'nın marka değerini arttıracaklarını, turistleri şehrin kalbine çekeceklerini söyleyen Türel, bunun için kent merkezinde cazibe alanları oluşturacaklarını dile getirdi. Türel "Tabi ki bununla beraber Antalya'nın bir vizyon şehri, marka şehri olması için kent merkezindeki esnafın yüzünün gülmesi için turizmde ürün çeşitliliği sağlamamız lazım" dedi. Turizmi Antalya'da 12 aya yaymak için çalışacaklarını ifade eden Türel, Antalya'nın golf turizminden inanç turizmine, kongre turizminden av turizmine, kış turizminden kongre fuar turizmine kadar bir çok zenginliğe sahip olduğunu belirtti.

6 AY İŞSİZLİĞE SON VERECEĞİZ

Belek'te golf turizmi sayesinde tesislerin 12 ay açık kalarak hizmet verebildiklerini kaydeden Türel bu sayede turizm sektöründe çalışan on binlerce işçinin, emekçinin her yıl 6 ay işsiz kalmasını da engellemiş olacaklarını ifade etti. Türel, Antalya turizmi ile ilgili projeleri hazırlarken turizm sektöründe çalışan emekçileri de unutmadıklarını sözlerine ekledi. Dar gelirli çalışanları çok uygun taksitlerle ev sahibi yapacaklarını kaydeden Menderes Türel, "Turizmde çalışan belboy'dan komiye kadar, mutfakta çalışan kardeşlerimizi bu dönemde ev sahibi yapmış olacağız. Söylediğimiz her sözün alt yapısı hazırlanmış, göreve geldiğinde derhal temeli atılmak suretiyle başlayacak hizmetlerdir. Biz ne diyorsak yaparız, yapamayacağımız sözü de vermeyiz. Bizim derdimiz Antalya'nın kazanması vatandaşın kazanmasıdır" ifadelerini kullandı. Türel, yarın hazırladığı tüm projeleri açıklayacak.

ATATÜRK'E SÖZ VERDİM
Ak Parti Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Cihan Bulut, seçilmesi durumunda 6 dilde seslendirmeli Atatürk anıtı yaptıracağını vadetti
Muratpaşa Belediye Başkan adayı Cihan Bulut, Atatürk'ün Antalya'ya geldiği ve "Şüphesiz Antalya dünyanın en güzel kentidir" dediği yere anıt yapma sözü verdi. Bulut ayrıca 6 dilde Atatürk'ü ve o tarihi günü anlatan broşür ve kasetler hazırlatarak, o anı yaşatacak. Adaylığının açıklandığı gün ilk ziyaretini Mustafa Kemal Atatürk'ün Antalya'da kaldığı eve yaptığını anlatan Bulut, "O gün çok duygulanmıştım. Atamıza, belediye başkanı olduğum zaman Muratpaşa'ya en güzel hizmeti yapacağım sözünü verdim" dedi.

SESLENDİRMELİ ANIT

Atatürk'ün Antalya ziyaretinde eski adı Rumkuş iken Atatürk'ün adını Erenkuş olarak değiştirdiği yere kadar yürüyen Bulut, "Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ümüzün 6 Mart 1930 tarihinde Antalya'ya geldiği yerdeyiz. İşte burada "Hiç şüphesiz Antalya dünyanın en güzel şehridir" veciz sözünü söylemiştir. İnşallah belediye başkanı olduğum gün burada Atatürk'ümüze layık bir anıt yapacağız. Ayrıca bu anıt yanında 6 dilde seslendirme ile yerli ve yabancı turistlere bu bölgenin önemini anlatacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizm bitmeyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN