Böcek yeni projelerini tanıttı

CHP Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Böcek yeni projelerini tanıttı. Böcek dünyada bir ilk olan 'Enerjitik Kule'nin' Eyfel kulesi gibi dünya markası haline geleceğini kaydetti

Giriş Tarihi: 9.3.2014
CHP Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek 4'üncü dönem belediye başkan adaylığında yeni projelerini Porto Bello Otel'de tanıttı.

ENERJİTİK KULE
İlk döneminde Konyaaltı'nın 10 bin nüfusa sahip olduğunu da belirten Başkan Böcek, "Bugün 150 bin nüfusu geçtik. Türkiye'de dünyada tanınan yaşanabilir marka bir kent haline geldik. Bugün 39 mahalleye sahibiz" dedi. Başkan Böcek, Konyaaltı plaj projesinden, park ve kongre tanıtım merkezine, engelsiz yaşam merkezinden, Expo 2016 Parkı ve teknolojik oyun vadisi projelerine kadar tek tek ayrıntılı olarak tanıttı. Böcek'in en ilgi çeken projesi ise 'Enerjitik Kule' olarak göze çarptı. Enerjitik Kule'nin yüksekliğinin 250 metre olacağın belirten Böcek, "Paris'te Eyfel Kulesi neyse, Konyaaltı'da Enerjitik Kule o olacak. Tüm dünyada marka haline gelecek. Kuleyi Antalyalı bir kardeşimiz tasarladı ve patentini kısa süre önce aldı. Esas amacı enerji üretmek olan kule; rüzgar, yağmur ve güneşten aldığı enerjiyi kullanabilir enerjiye dönüştürecek" açıklamasını yaptı. Böcek bu projenin dünyada bir ilk olduğunu da kaydetti.

KONYAALTI PLAJI ÖNEMLİ

Günde 50 bin kişinin ziyaret ettiği Konyaaltı sahil bandının, 30 Mart'ta varlığı fiilen sona erecek olan İl Genel Meclisi'ne devredilmesini eleştiren Böcek, buranın sıradan her hangi bir yer olmadığını belirterek, "Bize devredilirse projelerimiz hazır. Batı çevre yolu devreye girer girmez sahil yolu trafiğe kapatılacak. Konyaaltı plajları 24 saat denize girilebilen bir yer olacak" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Böcek yeni projelerini tanıttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN