Meclis üyeliği avantaj

Giriş Tarihi: 9.3.2014
Hani röportajımızın girişinde anlatmaya çalıştığım bir titri daha vardı Cihan Bulut'un. O da iki dönemdir üstlendiği Ak Parti Muratpaşa Belediye Meclis Üyeliği. Kendisine bu avantajını kullanıp kullanmadığını sordum. Bulut, "Tabii ki bir problemin nasıl çözüleceğini biliyorum. Ötesinde vatandaş ile sıkıntılı olan arazilerin hukuk müşavirliği aracılığıyla hangi yolla çözüleceğini biliyorum. Yani vatandaşın gidip kapısını çalarsanız, vatandaşın derdiyle dertlenirseniz, cevabı hep olumlu olacaktır. Birkaç vatandaşımız, 'benim bir arazim var, bağışta bulunmak istiyorum, belediye emlak vergim var kabul etmiyor' diyor. Vatandaşlarla konuşurken bu tür yakınmalarla karşılaştım. Biz belediye olarak kimsenin işini zorlaştırmayacağız. Vatandaşımızla el ele verip Muratpaşa'ya hak ettiği değeri kazandıracağız" diye cevap verdi.

BAŞARIYI TAŞIYACAĞIM

Bulut'un iddialı olduğu konulardan biri de firmasındaki başarısını belediyeye taşımak istemesi. Bulut bu konuda, "Burada hiç mütevazı olmayacağım, ben profesyonelce çalışmasını, işleri profesyonel kişilere teslim edip, ardından koordinasyon toplantılarıyla hesap sormasını bilen birisiyim. 2009 yıllarında ülkenin ihracatını en fazla arttıran gıda firması ödülünü aldık. Dünyanın birçok ülkesinde Yörükoğlu ürünlerini raflarda gördük. Ben değil, arkadaşlarımla birlikte biz yaptık. Belediye işlerini de işin ehline teslim etmek, profesyonel kişilerle çalışmak ve onlardan hesap sormak gerekiyor. Finans yönetimini de iyi ayarlamak gerekiyor. Muratpaşa belediyesinin hiç finans sorunu yok ama yatırım da yok. Sayın Süleyman Evcilmen'e teşekkür ederim, yatırımlar yaptı, ama ben çok daha fazlasını yapacağım. Muratpaşa için yetmez. Bu yerel seçimler proje ve hangi aday en çok hizmet edecek yarışı olması lazım. Çantasında projesi olmayan hiçbir fikri olmayan, bugün bakıyoruz ki yerel siyasetten öte, farklı siyaset yapmaya kalkışıyorlar. Çünkü bilgileri yok. Muratpaşa sokaklarını bilmiyorlar. Hangi mahallede hangi problem olduğunu bilmiyorlar. Biz biliyoruz. Çantamız, hatta bavulumuz projelerle dolu. Vatandaşımız bize yetkiyi verirse, 5 yıl boyunca durmaksızın, hemen son anı beklemeden hizmetlerimizle vatandaşı buluşturacağız" dedi.

KIRCAMİLİLERE SÖZ

Bulut'a, başkan seçilmesi halinde Kırcami meselesini kucağında bulacağını söyledik. Bulut, "Başkan olduktan sonra ilk çözeceğim işlerden birisi Kırcami'dir. Gelecek seçimlerde Kırcami halkı, Kırcami planıyla meşgul olmayacak. Plan için oy istemeyeceğiz, başka projeler konuşacağız. Maalesef her seçim öncesinde yaptık yapıyoruz, binlik plan hazır deniyor, bakın hala elde bir şey yok. 4-5 ay önce başlatıldı, Ak Parti grubu olarak gece 12.00'de de isteseler Kırcami için gideriz dedik. Daha Kırcami planının 5 binliği bitmedi, binlik planlar daha olmadı. Çok fraklı projelerimiz var" diye konuştu.

MİSAFİR ODAMIZ KALEİÇİ

Bulut, Antalya'nın kanayan yarası olan Kaleiçi ile ilgili ise, "Büyükşehir'in mi Muratpaşa'nın mı belli olmayan bir yer. ATSO ile Muratpaşa bir protokol imzaladı ama sonradan hiç konuşulmadı bile. Kaleiçi bizim misafir odamız gibi. Birçok kentte rehberler bizi tarihi yerlere götürüyor. Helal olsun diyoruz, ranta teslim etmeden nasıl koruduklarını takdir ediyoruz. Kaleiçi inci gibi bir bölge. Bu dönem bakıyorum patlak ampuller bile değişmedi. Her zaman arkadaşlarıma şunu söylüyorum, iş bölümü mutlaka olacaktır ama biri yapmadıysa diğeri ona destek vermeli. Büyükşehir'in başında Menderes Bey, Muratpaşa'da Bulut olursa, kavga etmeden sorunları çözüp incinin pırıltısını ortaya çıkartacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meclis üyeliği avantaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN