Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alternatif turizm şart

Giriş Tarihi: 10.3.2014

Manavgat Aşçılar Derneği üyeleriyle bir araya gelen AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bölgede alternatif turizme yönelinmesi gerektiğini söyledi

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye Aşçılar Federasyonu'na bağlı Manavgat Aşçılar Derneği tarafından bir otelde düzenlenen programda, aşçıların ülkenin kültürünün ve mutfağının tanıtılmasında gizli kahramanlar olduğunu belirtti. 12 yıl önce Türkiye'ye gelen turist sayısının 13 milyon, elde edilen gelirin ise 8 milyar dolar olduğunu dile getiren Çavuşoğlu, "2013 yılı sonu Türkiye'ye gelen turist sayısı 40 milyona yaklaştı, elde edilen gelir ise 32 milyar doları aştı. Bu çok ciddi mesafedir. Antalya'ya gelen turist sayısı ise 12 milyon oldu. Bunun sebebi güzel tesislerimiz, Antalya'nın güzelliği, en önemlisi de Türk mutfağımız ve servislerimiz" diye konuştu.

TURİZM 12 AYA ÇIKMALI

Türkiye'nin 2023 yılı için ise 50 milyon turist ve 50 milyar dolar gelir hedeflediğini bildiren Çavuşoğlu, bu hedefe ulaşmak için altyapıların daha da güçlenmesi gerektiğine işaret etti. 30 Mart seçimlerinden sonra altyapı çalışmalarının hızlandırılacağını kaydeden Çavuşoğlu, Manavgat'ta turizmi 12 aya çıkarmak gerektiğini anlattı. Turizm çeşitliliğinin artmasını, kesintisiz 12 aya yayılmasını istediklerini aktaran Çavuşoğlu, "Bunun için alternatif turizmi getirmemiz lazım. Sadece futbol değil, tenis ve golf turizmine de ağırlık verilmesi gerekiyor" dedi. Çavuşoğlu, törende aşçılar arasında düzenlenen pasta ve ekmek yarışmalarında dereceye giren aşçılara kupalarını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alternatif turizm şart
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN