Türkiye'nin en iyi haber sitesi

4 açılış birden yaptı

Giriş Tarihi: 11.3.2014

Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Korkuteli'de yapımı Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından tamamlanan 4 adet gölet ve taşkın koruma projesinin açılışını gerçekleştirdi

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Orman ve Su işleri Bakanlığı tarafından Korkuteli Kaymakamlığı önünde düzenlenen toplu açılış törenine katıldı. Törenle Korkuteli Asar Göleti ve Sulaması, Bingeçit ve Kocantı Dereleri Taşkın Koruma Projesi, Korkuteli İlçe Merkezi Taşkın Koruma Projesi 6. kısım, Bademağacı Ortaklık Deresi Taşkın Koruma Projesi 2. kısmı hizmete açıldı. Korkuteli'de mutluluğu, heyecanı ve geleceğe olan umudu birlikte yaşadıklarını belirterek Başbakan Erdoğan'ın 15 Mart Cumartesi günü Antalya'ya geleceğini bildiren Çavuşoğlu, bakanlar ve Başbakan'ın Antalya'ya gelişlerinin kuru kuru olmadığını, yağmur bereketi gibi hizmetlerin yağdığını belirtti. Antalya'ya son 11 yılda 14 milyar liralık yatırım yapıldığını, bunların içerisinde yolların, adliye saraylarının bulunduğunu ifade eden Çavuşoğlu, bunların içerisinde Orman ve Su İşleri Bakanlığının 1 milyar liralık yatırımının da bulunduğunu dile getirdi. Antalya'nın her bir deresine baraj, gölet ve ıslah çalışması yaptıklarını anlatan Çavuşoğlu, uzun yıllardır bitirilemeyen Gazipaşa Gökçeler ile Manavgat Naras barajlarının bitmek üzere olduğunu, Gökçeler Barajı inşaatında yüzde 91, Manavgat Naras Barajı'nda ise yüzde 90'ın üzerinde gerçekleşme sağlandığını kaydetti.

HİZMET SİYASETİ YAPIYORUZ
Çavuşoğlu, hizmet odaklı siyaset yaptıklarının altını çizerek, şöyle konuştu: "Artık Türkiye'de baraj yapmak hayal değil. Öyle temelini at, 20, 30, 40 sene bekle. O sırada kaç hükümet, iktidar, başbakan, cumhurbaşkanı değişiyor ama bizim zamanımızda, özellikle Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, gayet güzel şekilde müteahhit firmalarla pazarlığını yapıyor. Artık 3,5-4 yıl gibi bir sürede devasa barajları yapıyoruz. Türkiye'nin her yerinde yapıyoruz. Türkiye'de eskiden 30 yılda bir baraj bitiyordu, şimdi ortalama 3 yılda bir baraj bitiyor. Tabi sadece yaptığımız barajlar değil, Türkiye'yi değiştiriyoruz, Türkiye'yi dönüştürüyoruz, Türkiye'yi demokratikleştiriyoruz. Türkiye'de bireylerin hak ve özgürlükler alanlarını genişletiyoruz, standartlarını, yaşam ve sağlık hizmetlerinin kalitesini yükseltiyoruz. Her alanda, her yerde, her eğitim seviyesinde, her şehirde, kırsalda her bir vatandaşımızı güvence altına alıyoruz. Milletimiz için yapıyoruz. Paramız, bütçemiz var."

5 MİLYONLUK LİRALIKYATIRIM
Antalya Valisi Sebahattin Öztürk de açılışı yapılan yatırımların toplam maliyetinin 5 milyon lirayı bulduğunu belirterek, Korkuteli'nin yaylacılık ve meyvecilik açısından önemli bir ilçe olduğunu söyledi. Yapılan yatırımlarla ilçede sulanmayan arazi ve tarla kalmayacağını dile getiren Öztürk, "Korkuteli, meyvecilikte Türkiye'yi etkiliyor. Burada bir kıtlık olunca Türkiye üretimi etkileniyor. Burada yapılan yatırımlar fazlasıyla yerini buluyor. İlçenin refahı, ekonomik durumu artıyor. Bu yatırımlar sayesinde ne yerleşim yerlerini ne de tarlaları su basacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
4 açılış birden yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN