Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Solda TV savaşı çıktı

Giriş Tarihi: 11.3.2014

CHP'de güç savaşı TV ekranlarına taşındı. Evcilmen'in katıldığı program sansürlenmeye çalışılırken, Akaydın da cemaatin televizyonuna konuk oldu

Aday belirleme sürecinde derin yaralar alan CHP Antalya İl Örgütü'nde televizyon savaşları başladı. Siyasi kulislerde dolaşan iddialara göre CHP'nin küskün başkanı Süleyman Evcilmen'in katıldığı bir televizyon programının yayınlanmaması için CHP yöneticileri tarafından TV kanalına baskı uygulandı.

KANALA BASKI YAPILDI

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'in, CHP'den tekrar aday gösterilmemesi üzerine başlayan süreçte, Evcilmen partisinden istifa ederek DSP'den aday olmuştu. Evcilmen'in adaylığını Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ve CHP İl Başkanı Devrim Kök'ün engellediği ileri sürülürken, Antalya CHP'deki güçler savaşı bu kez ekranlara taşındı. CHP'ye yakınlığı ile bilinen özel bir televizyon kanalında yayınlanan programa katılan Evcilmen'e, CHP'li yöneticiler tarafından sansür uygulanmak istenildiği ve kanal yöneticilerine baskı yapıldığı iddia edildi.

EKRANI KARARTIN

CHP yöneticileri programın yayınlanacağını öğrenir öğrenmez, kanal yöneticileri ile irtibata geçti. Programın yayımlanmamasını isteyen partililer ile kanal yönetimi arasında adeta bir savaş yaşandı. Partinin ağır toplarından bir isim devreye girerek programın yapılması sağlandı. Ancak kanala "Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın hakkında konuşursa ekranı karartın. Canlı yayını sonlandırın" diye baskı yapıldığı öne sürüldü.

AKAYDIN'DAN ŞOK ÇIKIŞ

Televizyon ekranlarında yaşanan şok edici gelişmelerin bir diğeri de Akaydın cephesinde yaşandı. Akdeniz Üniversitesi Rektörü olduğu dönemde Gülen Cemaati'ne ait yayın organlarının hedefi haline gelen Akaydın, S Haber'in canlı yayınını katıldı. CHP ile cemaatin işbirliği içerisinde olduğu iddialarının güçlendiği bir dönemde Akaydın'ın cemaatin yayın organlarından birinde canlı yayına çıkması, işbirliği iddialarının doğruluğunu kuvvetlendirdi.

PARTİLİLERDEN GİZLENDİ

CHP-cemaat işbirliğine karşı çıkan partililerin tepkisini çekmek istemeyen Akaydın'ın, S Haber'de katıldığı programın partililerden gizlenmeye çalışıldığı ise bir başka iddia konusu oldu. CHP Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Akaydın'ın tüm programları partililere SMS yoluyla bildirilirken, söz konusu program hakkında hiçbir bilgilendirme yapılmadı. Akaydın'ı STV ekranlarında gören bazı CHP'lilerin çok şaşırdıkları öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Solda TV savaşı çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN