Göletler doluyor, barajlar yükseliyor

DSİ yetkilileri Antalya'daki gölet ve sulama şantiyelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu

Giriş Tarihi: 13.3.2014
DSİ Genel Müdür Yardımcısı Yakup Başoğlu beraberinde Antalya Bölge Müdürü Turkay Özgür, Bölge Müdür Yardımcıları Mehmet Nazif Kök, Oğuz Kasap, Tuncay Aykan ile Gündoğmuş Sümeni Göleti ve Sulaması şantiyesinde ve Gölet sahasında, Manavgat'ta Naras Barajı'nda, Korkuteli Rehabilitasyon Sulama inşaatında bir dizi incelemelerde bulundu. Başoğlu Gündoğmuş Sümeni Göleti ve Sulaması'nın temelinin atılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Proje ile bin dekar tarım alanının suya kavuşacağını belirten Başoğlu, yatırımların devam edeceğini söyledi.

NARAS'TA SEVİYE YÜZDE 93

Bölge Müdürü Turkay Özgür; Naras Barajında %93 fiziki gerçekleşmeye ulaşıldığını, barajın Mayıs ayı ortasında bitirilip, Haziran ayında su tutulmaya başlanacağı bilgisini aktardı. DSİ Genel Müdür Yardımcısı Yakup Başoğlu daha sonra Korkuteli'nde yapımı devam eden Korkuteli Rehabilitasyon Sulama inşaatında incelemelerde bulundu. Burada Başoğlu'na yüzde 55 seviyesine ulaşan Korkuteli Sulama Rehabilitasyon inşaatı hakkında detaylı bilgi verildi.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Bölge Müdürü Özgür; "Korkuteli Sulama Rehabilitasyon inşaatımızdaki çalışmalar hızlı bir şekilde ilerlemektedir ve hedefimiz Korkuteli'nde bir damla suyu boşa akıtmamaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Göletler doluyor, barajlar yükseliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN