Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Toplu ulaşım sorunlu

Antalya'da yaşayanların en büyük sorunu ulaşım. Trafiğin ve toplu ulaşımın yeniden dizayn edilmesini isteyen vatandaş, araçların yarattığı gürültü kirliliğinin de son bulmasını istiyor

Giriş Tarihi: 13.3.2014
YUSUF UYSAL (ESNAF)
En büyük sorun insanların toplu ulaşım araçlarını kullanmasını bilmemesi. Vatandaşlar hala, hangi duraktan nereye hangi minibüs ve otobüsün kalktığının bilmiyor. Bu kargaşa hala son bulmadı. Kentin diğer sorunu ise AVM'ler. Alışveriş merkezlerinin çokluğu nedeniyle küçük esnaf can çekişiyor. Siftah etmeyen esnaf arkadaşlarımız var. Yeni seçilecek belediye başkanı ve yönetimi küçük esnafın durumunu canlandıracak projeler üretmesini istiyorum.

SERDAL OĞUR (ESNAF)
Yollar okyanus oldu
Antalya'nın en büyük eksikliği alt yapıdır. Yağmurda yollar göle, ana arterler ve bulvarlar ise okyanusa dönüşüyor. Trafik tıkanıyor, yollar geçit vermiyor. Hiç kimse gideceği yere vaktinde ve zamanında ulaşamıyor. Yeni seçilecek belediye başkanından isteğim bu sıkıntıları gidermesi. Bir de en büyük sorun trafik günün her saati kente trafik sorunu yaşanıyor. Toplu ulaşım daha cazip hale getirilirse insanlar özel araçları ile kent merkezine gelmezler.

HASAR DEMİR (EMEKLİ)
Gürültü kirliliği var
Antalya'nın en büyük sorunu trafik ve bunun sonucu olarak da kent içindeki araçların sürekli havalı korna çalması. Kent merkezinde trafikteki araçların tamamı dağ başındaki çalmamaları gereken havalı kornaları çalarak insanları rahatsız ediyorlar. Ses kirliliği yaratıyor. Bu kirlilikten bizim kadar turistlerde rahatsız oluyor. Hiç kimse bu araçları şikayet edecek merci bile bulamıyor. Yeni seçilecek belediye başkanının bu sorunu çözmesini ve bizleri rahatlatmasını istiyoruz.

BÜLENT UZUN (ECZ KALFASI)
Klakson çalınmasın
En büyük sorun trafik. Çözüm üretilmeli. Önlem alınmasa birkaç yıl sonrasını düşünemiyorum. Bu nedenle kentte trafik sorununun çözülmesi şart. Trafiğin getirdiği gürültü kirliliği ise artık çekilmez hale geldi. Araçların havalı kornaları insanların artık sağlığını tehdit etmeye başladı. Yeni seçilecek belediye başkanı bütün bu sorunlara çare bulmalı. Özellikle havalı korna insanların kent merkezinde sürücülerin çalmaması konusunda yasal olarak önlem alınmalı.

ZEYNEP DOĞAN (Esnaf)
Esnaf zor durumda
Bana göre kentin büyük sorunlarının başında esnafın durumu gelmekte. Alışveriş merkezlerinin çokluğu nedeniyle kent merkezindeki esnaf bitme noktasına geldi. Bizim sorunlarımızla kimse ilgilenmiyor. Asıl desteklenmesi gereken küçük esnaf. Yeni seçilecek belediye başkanından isteğim, kent merkezindeki alış verişi canlandırmak için çalışması. AVM çılgınlığına bir son verilmesi. Turistin kent merkezine çekilmesi ve alışveriş yapılmasını sağlaması.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toplu ulaşım sorunlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN