Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Asıl milliyetçilik IMF'ye olan borcu ödemektir

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Milliyetçilik, IMF'den borç alarak el pençe divan durmak değil, onlara rest çekerek IMF'ye olan borcu ödemektir" dedi

Giriş Tarihi: 18.3.2014
Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Çiftlik beldesinde AK Parti'nin düzenlediği mitingde halka hitap eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Başbakan Erdoğan'ın bir dünya lideri olduğunu söyledi. Akşam saatlerinde beraberinde Muğla Milletvekilleri Ali Boğa ve Yüksel Özden ile birlikte Fethiye'ye gelen Bakan Eroğlu, Çiftlik beldesinde düzenlenen mitingde Fethiye'de Muhsin Eryılmaz'a Muğla'da Mansur Harmandar'a destek verilmesini istedi. Bakan Eroğlu yaptığı konuşmada "Milletin başbakana en azından paradan 6 sıfır atmasından dolayı şükran duyması gerektiğini kaydederek geçmişte her yıl paranın yanına bir sıfır eklendiği ve enflasyonun yüzde 85-90 olduğu dönemlerini bildiğini hatırlattı.

IMF'YE BORÇ VERDİK

IMF'nin Türkiye'ye borç vermek için geçmiş hükümetlere her türlü şartı dikte ettirdiğini anlatan Eroğlu, "Türkiye'ye bir IMF memuru geldiğinde bütün gazeteler sanki devlet başkanı gelmiş gibi yazar, kırmızı halılar serilirdi. Aynı numarayı başbakanımızı da yapmayı denediler. Ama başbakanımız onlara rest çekti. Dedi ki 'Biz büyük milletiz. Şanlı bir tarihimiz var.' Milliyetçilik, IMF'den borç alarak el pençe divan durmak değil, onlara rest çekerek IMF'ye olan borcu ödemektir. Hatta milliyetçilik IMF'ye 5 milyar dolar borç vermektir. Şanlı bayrağımızı bütün dünyada dalgalandırmaktır. Milliyetçilik her yıl paranın yanına bir sıfır ilave etmek değildir" diye konuştu.

PROJELERİNİ AÇIKLADI

Eroğlu, AK Parti hükümetinin yaptığı yatırımları, muhalefetin rüyasında dahi göremeyeceğini sözlerine ekledi. Mitingde konuşan AK Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhsin Eryılmaz projelerini anlatırken Çiftlik Belediye Başkanı Halil Doğan da Bakan Eroğlu'na beldesinin içme suyu problemini çözdüğü için teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asıl milliyetçilik IMF'ye olan borcu ödemektir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN