Merkeze inemiyoruz

Antalyalıların trafik ve toplu ulaşım konusundaki şikayetleri yağmur gibi gelmeye devam ediyor. Mahallesindeki farklı sorunları anlatan Antalya halkı, trafik sorununa da değinmeden edemiyor

Giriş Tarihi: 19.3.2014
KASIM ÇALIŞKAN (EMEKLİ)
Kepez İlçesi Gündoğdu Mahallesi Karatay Lisesi yanında oturuyorum. Yoğun trafik nedeniyle kent merkezine gidemiyoruz. Eskiden 5 dakikada gittiğimiz yere artık 30 dakikada güçlükle ulaşır hale geldik. Yoğun trafik her şeyimizi etkilemeye başladı. İnsanlar belediye başkanından bu sorununu çözmesini, nefes aldırmasını istiyor. Benim de yeni seçilecek başkanımızdan isteğim bu yönde. Önlem alınmazsa Antalya'yı büyük tehlike bekliyor.

PINAR İNCEGÜL (MEMUR)
Sokak çocukları sorun
Kentin en büyük sorunu sokak çocukları ve huzur evinde kalan yaşlılar. Yeni seçilecek belediye başkanından isteğim sokak çocuklarına yönelik sosyal ve kültürel projeler yapması. Bu çocukların sokaklardan alınarak kalacak yer sağlanması. Peşin sıra bu insanların meslek sahibi yapılarak topluma kazandırılmalıdır. Birde huzur evinde kalan yaşlılar. İkinci baharını yaşayan yaşlı insanları yaşamın içinde tutarak mutlu bir ömür geçirmelerini sağlanması için belediyeler öncü olmalı.

COŞKUN DEMİR (AVUKAT)
Trafiğe çözüm şart
Kentin en büyük sorunu kesinlikle trafik ve alt yapı. Antalya'nın yoğun trafiği artık iş ve özel yaşamımızı direkt etkilemeye başladı. İnsanlar bir yerden bir yere ulaşmak için büyük uğraş verip çok fazla zaman harcıyor. Bunun karşılığı ise bize ekonomik kayıp olarak geri dönüyor. Yeni seçilecek belediye başkanından isteğim bu sorunu en kısa sürede çözmesi. Kentin diğer bir sorunu alt yapı eksikliği. Bunu yaşamın her alanında hissediyoruz. Özellikle yağmurlu günlerde yollar göle dönüyor.

İLHAN EKİNCİ (BOYACI)
Alt yapıda eksik var
Şafak Mahallesi'nde oturuyorum. Mahallemizde alt yapı yok. Yollar adeta bir köstebek yuvası. Yere yağmur damlası düşmeden etraf yollar göle dönüyor. Karşıdan karşıya geçmek için bin bir mücadele veriyoruz. Yağmurlu günlerde işimize bile gitmekte sıkıntı yaşıyoruz. Yeni seçilecek belediye başkanından ilçedeki alt yapı eksikliklerini giderilmesini istiyorum. Özellikle yollarda su birikintilerine çare bulsunlar. Bir de kentin en büyük sorunu trafik. İstanbul'dan daha kötü durumdayız.

SEVGİ ÇAĞDAŞ (ESNAF)
Trafik işkence oldu
Kentin en büyük sorunu trafik. Yolların tıkanması insanlara işkence gibi geliyor. Bir yere gitmek saatlerimiz alıyor. Bir diğer sorun kente özellikle Fakülte Hastanesi yakınında hastaların kalabileceği bir yerin olmaması. Bu nedenle yüzlerce, binlerce insan çok büyük sıkıntı çekiyor. Antalya'nın sağlık turizminde de ilerleyebilmesi için belediyelerin otel yapmasına ön ayak olması gerekir. Ayrıca yine belediye konuk evleri yaparak sosyal durumu iyi olmayanlara yardımcı olmalıdır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Merkeze inemiyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN