Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rusya'da beklenti çift haneli büyüme

Antalya, 21. kez kapılarını açan MITT Moskova Fuarı'nda Türkiye standı ile yer alıyor. Bu fuardan önce açılan Intourmarket Fuarı'na katılan turizmciler Rusya pazarından umutlu

Giriş Tarihi: 20.3.2014
Antalyalı turizmciler kapılarını ziyarete açan MITT Moskova Fuarı'nda bölgenin tanıtımı için ter döküyor. 22 Mart'a kadar sürecek MITT Moskova Fuarı'nda Türkiye ve Antalya, Moskova Kültür ve Turizm Müşavirliği'nin ev sahipliğinde 1254 metrekarelik standla temsil ediliyor. Fuarda üç bini aşkın katılımcının yer alacağı belirtiliyor. Fuar'da Türkiye standı 1. salonda yer alıyor. Salon 2'de ise Rus tur operatörler ve Türk otelleri yer alıyor. Bu yıl 'Modern Türkiye' teması ile fuarda tanıtılan Türkiye standında hem bölgeler için ayrılmış, hem de özel katılımcılar için ayrılmış tanıtım deskleri yer alıyor.

INTOUR BAŞARILI

MITT Moskova Fuarı'nın hemen öncesinde gerçekleştirilen İntourmarket Fuarı'na katılan turizmciler, bu yıl Rusya pazarından umutlu olduklarını dile getirdi. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Tanıtım Direktörü Yelda Yüksel Karaca, bu yıl Rusya pazarında, çift haneli rakamlarda artış beklediklerini söyledi. Karaca, geçen yıl Rusya pazarında yüzde 22'lik bir artış olduğuna dikkati çekerek, "Rusya, iki ana pazardan bir tanesi ve çok büyük bir pazar. Geçen seneki artış oldukça yüksekti. Otelci arkadaşlar, aynı rakam bu sene yakalanmasa bile, iki haneli bir artışın söz konusu olduğunu söylüyorlar" dedi. Antalyalı turizmci Özgür Tunç da erken rezervasyon yaptıranların yüksek olduğunu vurguladı. Gelecek sezonda Rusya pazarında çift haneli rakamlarda büyüme sağlanacağını belirten Tunç, "Şu an için 2014 verileri bizim açımızdan oldukça olumlu. Fuar da başarılı geçiyor. Ruysa ve Türkiye arasında birtakım anlaşmalar imzalanıyor. Güzel bir sezon bizi bekliyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya'da beklenti çift haneli büyüme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN