Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP kampanyası parçalı bulutlu

Yerel seçimlere 1 hafta kala CHP'deki parçalı yapı sürüyor. Baykal cephesi ile Akaydın cephesi farklı bölgelerde, birbirlerine temas etmeden çalışıyor

Giriş Tarihi: 22.3.2014
Yerel seçimlere 1 hafta gibi kısa bir zaman kalmasına rağmen, CHP'deki parçalı yapı mevcudiyetini koruyor. CHP İl Başkanı Devrim Kök ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ile yıldızı bir türlü barışmayan eski Genel Başkan Deniz Baykal, CHP'li 3 milletvekili ile Antalya'nın ilçelerinde seçim çalışması yapıyor.

FARKLI YERDELER

Kavgalı ve bol istifalı bir seçim dönemini geride bırakmaya hazırlanan CHP Antalya İl Örgütü, seçimlere 1 hafta kalmasına rağmen hala tek vücut olamadı. Akaydın ve Kök önderliğinde Antalya'nın merkez ilçelerinde seçim çalışması yürüten adaylar sokak sokak gezerken, Baykal'ın önderliğini yaptığı bir başka grup ise Antalya merkezde ihtiyaç molası bile vermeden ilçelerde seçim çalışması yapıyor.

ADAYLARA DESTEK YOK

Büyükşehir ve merkez ilçelerdeki adayların belirlenmesinde önemli bir rol oynayan Akaydın ve Kök ikilisine ve adaylarına destek vermediğini açık bir şekilde ortaya koyan Baykal ve beraberindeki CHP Milletvekilleri Yıldıray Sapan, Osman Kaptan ve Arif Bulut Antalya'nın ilçelerini ziyaret ederek partileri için seçim çalışması yapıyor. Çalışmaları sırasında adayları yanlarına almayan milletvekilleri, Antalya'nın merkezdeki adaylarının isimlerini dahi ağızlarına almıyor. CHP'deki çok başlı yapının yerel seçimlerde başarısızlığa neden olacağı endişesini taşıyan partililer, büyük öneme sahip bir seçimin arifesinde partide yaşanan gelişmelerden rahatsızlık duyduklarını sık sık dile getiriyor. Olası bir hezimet karşısında partide ayrışmaya neden olanlara karşı büyük bir tepkinin oluşacağını belirten partililer, böylesine önemli bir süreçte kendi hırslarına yenik düşen yöneticilerin partiye verecekleri zararların izlerinin uzun süre silinemeyeceği görüşünü paylaştı.

PARTİMİZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Deniz Baykal ile Antalya'nın ilçelerinde seçim çalışmalarına devam eden Milletvekili Sapan yürüttükleri çalışmalar hakkında şunları söyledi: "Eski Genel Başkanımız ve 3 milletvekili ile beraber daha önce başlattığımız ve yarım kalan batı ilçeleri ve beldelerini geziyoruz. Bizler partimizin başarısı için çalışıyoruz. Gelecek hafta da Alanya ve Gazipaşa kapsamında doğu ilçelerinde çalışmalar yapacağız. Türkiye'nin her tarafı bizim için çalışma bölgesidir. Biz partimizin başarısı için varız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP kampanyası parçalı bulutlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN