Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uğur UĞURAL: Haftalık program

Giriş Tarihi: 23.3.2014
Sağlığı değerli fit atletik yaşam dostları. Merhaba cennet Antalyamızın yüreği güzel, ruhu güzel, kalbi güzel, sağlığı değerli Sabah Akdeniz okurları. Yeni yazı dizimiz 'Karbonhidrat Günlüğü'nde dördüncü haftamız. Yoğun ilginiz ve güzel mesajlarınız için sonsuz teşekkürler. Siz değerli okurlarımız ile soru-cevaplara tüm hızımızla devam ediyoruz. Bilgi paylaştıkça değerleniyor.
Bu hafta vücudunuzda hiç karbonhidrat kalmadığı zaman neden bitkin hissettiğinizi açıklıyoruz.
Cevap oldukça sürpriz gelebilir. Çünkü troit bezinizin çalışmasını yavaşlatıyor. Metabolizmanız ağırlaşıyor. Karbonhidrat tüketmemek için elinizden geleni yapıyorsunuz. Ama bilin bakalım ne oluyor?
Kilo almaya devam ediyorsunuz.
Ve en çılgın tarafı da kilolu görünmemek için diyet yapıyorsunuz ama olduğunuz yerde saymaya devam ediyorsunuz.
Çoğunuzun karşılaştığı bu sorunu gidermek için buradayım.
Şimdi haftalık programınızı yapıyorum. Hedef yolunda ilerlerken, size doğru rotada olduğunuzu gösterecek geri bildirimleri beraber belirleyeceğiz. 7 günlük programımızda tamı tamına herşeyi ölçmüyoruz. Karbonhidrat döngüsünün en güzel tarafı da bu. Size, karbonhidratlarınızı arttırdığınız ve düşük enerji çizginizi geçtiğinizde metabolizmanızı tekrar hızlandırdığınız bir gün veriyorum. Düşük karbonhidrat gününde metabolizmanız tekrar yavaşlamaya başlar ama onu gerçekten baskılamaya başlamadan tekrar yüksek karbonhidrat günü geliyor. Böylelikle bu süreç bizi devamlı enerji bölgesinde tutuyor. "Peki bu yüksek ve düşük karbonhidrat döngüsüne nasıl başlanıyor?" dediğinizi duyar gibim.
Yapmamız gereken ilk şey kendinizi başarıya hazırlamak.
Bu çok basit dostlar. Yapmamız gereken, kabul edilebilir yiyeceklere göz atmak. Temel proteinler, kompleks karbonhidratlar, düşük yağ. Unutmayın; dünya üzerinde birisi bir şeyi başarmışsa onu siz de başarabilirsiniz. Eğer istediğiniz şeyi başaran yoksa da onu ilk başaran siz olabilirsiniz.
Markete gidip kendinizi hazırlayın.
Karbonhidrat krizlerinizi ortadan kaldıracak 7 günlük plan dahilinde neler yiyebileceksiniz?
Bu önemli.
Planı uygularken ne kadar çok yiyebileceğinizi de size göstereceğim.
İyi tarafı, çok yiyebilirsiniz ve çok kilo vermek için çok yemeniz gerekiyor. Kulağa çılgınca geliyor ama ne kadar yerseniz o kadar çok kilo vereceksiniz. Yapmamız gereken tek şey; doğru yiyecek, doğru zamanlama. Değerli dostlar.
Benim fit dünyamın gerçeği şu: Zevk, dış nedenlere bağlıdır mutluluksa içseldir.
Aylardır bu dünyayı sizlerle paylaşarak hep beraber büyük başarılar elde ettik. Yüzlerce soru-cevap yaptık. Artık biliyorsunuz.
Her türlü fiziksel hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hatta daha da iyisini yapabilirsiniz. Bu yüzden haftaya karbonhidrat krizlerinizi ortadan kaldıracak 7 günlük plan dahilindeki fit alışveriş sepeti için büyük bir markete gidiyoruz.
Çok eğlenceli ve eğitici olacak.
Sizleri seviyoruz.
Sağlık ve sevgiyle kalın.

Neden?...
Yaptığınızın doğru olduğunu düşünüyorsunuz. Kendinizi tutsanız da sakıncalı gıdaları yemeseniz de baştan çıkmanızı engelleseniz de yeme krizlerinin önüne geçseniz de kilo veremiyorsunuz. Ellerinizi havaya kaldırıp diyorsunuz ki: "Neden kilo veremiyorum? Hiçbir işe yaramıyor…"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uğur UĞURAL: Haftalık program
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN