Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençlerden Hoca'ya tepki

Giriş Tarihi: 24.3.2014
AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Hasan Bozdemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın Altın Portakal için ayrılan reklam yerlerini siyasi propaganda için kullandığını iddia etti. Akaydın'ın belediye imkanları ile seçim kampanyası yürüttüğünü ileri süren Bozdemir, "Akaydın Seçim Kurulu'na bildirilmeyen ilan yerlerini kendi çıkarları için siyasi çıkar güderek kullanmakta ve yeni bir hukuksuzluğun altına imza atmaktadır" dedi.

RANT SAĞLAMA ÇABASI

Akaydın'ın sürdürdüğü seçim çalışmalarındaki usulsüzlüğe dikkat çeken Bozdemir, "Seçim kampanyası başlangıcından bu yana her türlü hukuksuzluğu yapan CHP'li Mustafa Akaydın yine kanun tanımaz bir şekilde belediye imkanlarını kullanarak Altın Portakal Film Festivali'nde kullanılan ilan ve reklam yerlerini siyasi propaganda amacı ile kullandığına bugün bir kez daha şahit olduk. Geçtiğimiz günlerde kiraları belediye tarafından ödenen araçlara kendi fotoğraflarını koyarak siyasi malzeme olarak kullanan Akaydın, cami temizliğini bahane ederek siyasi rant sağlama girişiminde de bulunmuştu. Belediye işçisinin maaşını aylardır ödemeyen Akaydın'ın konu siyasete gelince nasıl da harcamalar yaptığını hep birlikte görüyoruz" diye konuştu. Akaydın'ın daha önce de belediye kaynaklarını kullanarak halka çeşitli promosyon malzemeleri dağıttığını belirten Bozdemir, "Dikiş kutularını, lokumları ve parti logolu kahveler dağıttığına hep birlikte şahit olduk. Kaldı ki tüm bunları yasak olmasına rağmen yapmıştır. Şimdi de Seçim Kurulu'na bildirilmeyen ilan yerlerini kullanıyor" dedi.

HİÇ BİR ŞEY BİLMİYOR

Akaydın'ın daha önceleri 'Yaparsa hoca yapar' sloganı ile seçim kampanyası yaptığını hatırlatan Bozdemir, "Sloganını bugün yeniden devreye koyan Akaydın, seçim yasaklarını nasıl çiğnediğini ve bunu sadece kendisinin yapacağını göstermiştir. Hoca bir şeyler biliyor gibi görünse de bildiklerinin yanlış olduğunu kendisine hatırlatıyoruz. Zira seçim yasakları başlamıştır ve seçim kurullarınca belirlenen yerler dışındaki yerlere siyasi malzeme asmak, yapıştırmak yasaktır. Her şeyi bildiğini sanan Akaydın bu hukuksuzluğa belediye araçlarını ile maaşlarını alamayan belediye işçisini de dahil etmiştir. Şayet bu alanlar reklam yeri ise kamu hizmetine mahsus yerlere siyasi reklam yapılamayacağı açıktır" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlerden Hoca'ya tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN