Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yalanın belegesi İspanya'dan geldi

Giriş Tarihi: 27.3.2014

CHP Büyükşehir Adayı Akaydın'ın rakibi AK Parti Büyükşehir Adayı Türel ve eşi hakkında ortaya attığı villa iddiasına yalanlama İspanya makamlarından geldi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Adayı Mustafa Akaydın'ın AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel hakkında ortaya attığı 'villa' iddiasına belgelerle cevap verildi. Belgeler İspanya resmi makamlarından geldi.

BEKLENEN BELGE GELDİ

Akaydın medyaya verdiği röportajlarında, Türel'in İspanya'nın Valensiya kentinde villası olduğunu iddia etmişti. Bunun üzerine AK Parti Adayı Türel, hem kendisi hem de eşi Ebru Türel adına İspanya'nın Valensiya kenti de dahil bütün ülke topraklarında herhangi bir kayıtlı mülkü olmadığını kanıtlayan belgeleri kamuoyu ile paylaştı. İspanya'dan gelen belgeler İngilizce ve Türkçeye çevrilirken belgede, "Central Index adlı veri alışverişi sitesine danışılmıştır ve adı geçen kişi adına bütün ülke topraklarında yürürlükte bulunan hiçbir mülkiyet bulunmamaktadır" ifadesi yer aldı. Akaydın'ın iddialarını belgelerle çürüten Türel, yaptığı açıklamada, "Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın hakkında açılan ihaleye fesat karıştırma, kamuyu zarara uğratma gibi suçlara konu ağır ceza mahkemesi davaları ve halen devam eden en az 10 adet Savcılık soruşturması ve basında yer alan ihale yolsuzlukları konusunda kamuoyuna hesap vermek yerine; suçlarını örtbas etme gayretleriyle bulaştığı iftira çamurunun bataklığında batıyor olması oldukça düşündürücüdür" ifadesine yer verdi.

BİLEREK İFTİRA ATTI

Kendisine ve eşine iftira atıldığını vurgulayan Türel, "Hiçbir doğruluğu olmadığını açıkça bildiği halde, İspanyanın Valensiya kentinde villa sahibi olduğum iftirasını attı. Kendisine çağrıda bulundum; 'Ben hayatımda Valensiya'ya gitmedim. Villam da yok. Var diyorsan bul, sana vereyim. Bulamazsan bu iftirayı attığın için şerefini sorgularım' dedim. Tabii ki bulamadı. Çünkü yok. Esasen olsa bile ne olurdu? Yeter ki helal para ile alınsın" dedi. Akaydın'ın yaptığı açıklama ve iftiralarla işi çok çirkinleştirdiğini vurgulayan Türel, "Bu zat işi o kadar çirkinleştirdi ki 'hedefe giden her yol mubahtır' anlayışına o kadar sarıldı ki artık kendisinden her türlü kötülük ve iftira beklenir oldu. Bakarsınız sahte tapu yapar halkı kandırmaya çalışırlar. Bu nedenle İspanya devlet makamlarına yazılı olarak başvurduk ve karı-koca tüm İspanya sınırları içinde herhangi bir gayrimenkulümüzün olup olmadığı hususunda resmi belge talep ettik. Resmi belgeler elimize geçti. Yeminli tercümeleri yapılmıştır. Menderes Türel ve eşinin İspanya'da gayrimenkulü yoktur. Resmi belge ile sabittir" diye konuştu.

MÜFTERİ İLAN ETTİ

Akaydın'ı müfteri ilan eden Türel'in açkılamasında şu ifadelere yer verildi: "Müfteri Akaydın, şimdi düştüğü bu rezaletten çıksın çıkabilirse. Ayıptır, yazıktır, günahtır. Kimsenin bilerek yaptığı yanlış yanına kar kalmasın, attığı iftira cezasız bırakılmasın. Halkımız bu kişiyi iyi değerlendirsin, oylarıyla hak ettiği cezayı versin. Akaydın'ın yapması gereken iğrenç iftiralar atmak yerine, Türel gibi yargıda aklanmaktır. Kamuoyuna şaibeli ihaleleri hakkında doğru bilgiler vermek,soruları dürüstçe cevaplamaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yalanın belegesi İspanya'dan geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN