Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türel'den dev hediye

AK Parti Büyükşehir Adayı Menderes Türel, seçilmeleri halinde Yeşilbayır Tesisleri'ni yapıp, kulübe armağan edeceklerini söyledi

Giriş Tarihi: 28.3.2014
Belediye Başkanlığı döneminde Yeşilbayır Tesisleri'nin yapımı için çalışma başlatan Menderes Türel'in, "Avrupa'nın en modern kompleksi olacak" dediği tesislerin yapımı, belediyenin el değiştirmesiyle askıda kalmıştı. Türel'in "İki yıl içinde kazma vurulmazsa tahsis elden gidebilir" uyarılarına rağmen hiçbir girişim yapılamayınca araziyi Antalyaspor'un kaybetmesi gündeme gelmişti. Türel, Antalya Milletvekili sıfatıyla, dönemin Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu ile birlikte Maliye Bakanlığından, arazinin Antalyaspor'a tahsis edildiği ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığı'na yazı gönderilmesini sağlamıştı.

BELEDİYE YAPACAK

Antalyaspor'un içinde bulunduğu mali tablo yapısıyla kendi imkanlarıyla bu tesisi yapamayacak olduğu bilinirken, konu ile ilgili son müjde Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel'den geldi. Türel, yaptığı açıklamada, "Seçim sonrası yeniden göreve geldiğimizde, bu araziye Büyükşehir Belediyesi olarak tesis yapacağız ve Antalyaspor'a hediye edeceğiz" dedi. Antalyaspor'un geleceğini kurtaracak olan bu proje için verilen müjde, camiada büyük sevinç yarattı.

2B'DEN ÇIKARILIYOR

Büyükşehir Belediyesi'nin yapımı için ihale açmasına rağmen, arazinin 2B kapsamında yer alması nedeniyle Antalya Defterdarlığı ihaleyi durdurma kararı aldırdı. Geçtiğimiz günlerde Döşemealtı Belediye Meclisi'nin aldığı kararla arazinin bir kısmının Antalyaspor'a devri gerçekleşmişti. Diğer kısmının devrinin ise 2B'den çıktıktan sonra gerçekleşeceği vurgulandı. Bu gelişmelerden sonra Antalyaspor'un bu araziye tesis yapması için bir engel kalmadı.

TESİSTE NELER OLACAK
Kompleks içinde kulüp idare binası, A takımı konaklama binası, altyapı konaklama binası, SPA binası ve futbol okulu olmak üzere 5 yapı ile 4 çim saha, 3 halı saha, basketbol, voleybol sahaları, tenis kortları ve yürüyüş yolları bulunacak. A takımı ile altyapı konaklama tesisleri 3 kattan oluşacak. SPA merkezinde masaj odaları, hidroterapi ve fizyoterapi salonu, buhar odası, hamam ve sauna bulunacak. Futbol okulu ise tek kattan oluşacak. Yapı içerisinde derslikler, soyunma odaları, duşlar, hakem odaları, idari kısımlar, dinlenme odaları, çok amaçlı salon ve kafeterya yer alacak. Tesisler bünyesinde Antalyaspor Koleji'nin yer alması da planlanıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türel'den dev hediye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN