Tütüncü omuzlarda

Giriş Tarihi: 28.3.2014

Kepez Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında 347 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi törenle imzalandı

Kepez Belediyesi ile Hak İş'e bağlı Hizmet İş Sendikası arasında bir süreden beri devam eden toplu iş sözleşmeleri görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı. 2 yıllık dönemi kapsayan toplu sözleşme ile işçilerin yevmiyelerine her 6 ay için 9 lira zam yapıldı. İşçilerin 440 lira olan sosyal hak ücreti de 500 liraya çıkarıldı. Ayrıca daha sonraki her altı ay için sosyal hak ücreti yüzde 8 artırıldı.

MAKİNENİN DİŞÇİLERİ

Belediye binasının önünde yapılan imza töreninde konuşan Başkan Hakan Tütüncü, Antalya'da takip edilen ve iyi çalışan bir belediye olma algısını personeli ile ortaya koydukları yol arkadaşlığı ile başardıklarını söyledi. Belediyecilikteki hizmet başarısını, bir makinenin dişlileri gibi uyum içinde çalışarak sağladıklarının altını çizen Başkan Tütüncü, "Çalışanı da, yaşayanı da mutlu bir şehir meydana geliyor." İfadesini kullandı.

BAŞPEHLİVAN TÜTÜNCÜ
Hizmet İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Murat Pilevne, Başkan Tütüncü döneminde 3 tane toplu sözleşme imzaladıklarını hatırlatarak, "Sosyal haklarımız, yevmi yelerimiz çok yüksek oranda artırıldı. Yevmiyeler de diğer belediyelerin üzerine çıkıldı" dedi. Pilevne, Başkan Hakan Tütüncü'ye sembolik bir kupa verirken, hatıra fotoğrafı çekimi sırasında ise işçiler Tütüncü'yü bir süre omuzlarında taşıdı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tütüncü omuzlarda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN