Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'de tartışmalar bitecek gibi değil

Isparta'da CHP'nin eski yöneticilerinden Mükerrem Selçuk'ta tartışmalara dahil oldu. Selçuk, "CHP'nin temel eksikliği demokratik bir tüzüğe sahip olmayışıdır" diye konuştu

Giriş Tarihi: 6.4.2014
CHP'de son dönemde basına yansıyan olumsuz gelişmeler eski parti yöneticilerini harekete geçirdi. Bunlardan birisi olan Mükerrem Selçuk basın toplantısı düzenledi. CHP'nin başarısızlığının altında yatan en büyük sebebin demokratik bir tüzüğünün bulunmadığı olduğunu ileri süren Selçuk, "Her gelen partiden yararlanmaya çalışıyor. Aslında CHP'nin temel eksikliği demokratik bir tüzüğünün bulunmayışı. Ama siyasi etiği ve duruşu olmayan insanların da bu partide üst düzey görevler aldığını da gördük" diye konuştu.

CHP'DE FİGÜRANLAR VAR

CHP yöneticileri tarafından yapılan açıklamaları yadırgadıklarını da ifade eden Selçuk, "Parti içinde konuşulması gereken sorunlar basına yansıtılıyor. Şu anda CHP'de siyaseti yürüten 10-15 figüran var. Her şeyi onlar belirliyor" dedi. İl Başkanı Vedat Şenol'a yüklenmenin doğru olmayacağını da söyleyen Selçuk, "Ön seçim olmadığı için bu partide bu sorunlar şimdi de yaşanır 2023'de de. Çünkü bu partide siyaset üreten insanlar yorulmadan, hak etmeden geliyor" dedi. Mükerrem Selçuk, "CHP'nin oylarının bir kısmı seçimi kazanan Günaydın'a gitmiştir. Oylarımız yerinde dursaydı, AK Parti kazanırdı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de tartışmalar bitecek gibi değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN