'Çoban Ateş'i yakıldı

CHP'de ilk çoban ateşi Aksu ilçesinden yakıldı. İlçe ve il yönetimlerini düşürmek için ilçe yönetimi imza kampanyası açtı. Aksu İlçe Başkanı ortadan kayboldu

Giriş Tarihi: 14.4.2014
Yerel seçimlerde partililerin beklentilerini karşılayamayan CHP İl Yönetimi'ne karşı tepkiler her geçen gün büyüyor. Büyükşehir ve Kepez'de alınan sonuçların parti içerisinde büyük bir karmaşaya neden olduğu her platformda dile getirilirken, en büyük karmaşanın CHP Aksu ilçe teşkilatında yaşandığı ortaya çıktı. CHP Aksu İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ilk çoban ateşini yaktı. Aksulu CHP'liler, seçime İsa Yıldırım ile girme taleplerine kulak tıkayan il ve ilçe yönetimini değiştirmek için imza kampanyası başlattı.

BAŞKAN SIRA KADEM BASTI
Partililer, CHP Aksu İlçe Başkanı Hasan Bozkurt'un seçimlerden sonra istifa ettiği ve sırra kadem bastığını iddia etti. Bozkurt'un karar defterine istifasını yazdığı ve ardından ortadan kaybolduğu söylenirken, ilçe teşkilatının kapısına kilit vurulduğu ve hiç kimsenin partiye giremediği belirtildi. Aksulu delegelerin mevcut yönetimden memnun olmadığını ve kongre istediğini ifade eden CHP Aksu Yönetim Kurulu Üyesi Şeref Şahin, "Delegeler hem il hem de ilçe yönetiminin değişmesini istiyor. Milletvekili Gürkut Acar, Devrim Kök ve Hasan Bozkurt, Aksu'nun kaderini değiştirdiler. Devrim Kök 'Aday görmek istediğiniz kişi için imza toplayın gelin' dedi. 240 delegenin 206'sının imzasını aldık İsa Yıldırım'ı aday göstermek için. Bu durum partiyi 2'ye 3'e böldü. Yönetimin yanlış insanları aday göstermesinden dolayı mevcut aday da desteklenmedi. Sonuçlara hepimiz üzüldük ama yönetim yok" dedi.

BİZİ HİÇ DİNLEMEDİLER

Delegelerin imza toplamaya başladığını ve olağanüstü kongre yapıp İl Başkanı Devrim Kök ve İlçe Başkanı Hasan Bozkurt'u görevden uzaklaştırmak istediklerini aktaran Şahin, "Yönetim başarısızdır diye imza toplanmaya başlandı. Bizleri burada Deniz Baykal grubu diye adlandırıp ikilik yarattılar. Fakat böyle bir şey yok. Biz sadece 'İsa Yıldırım'ı aday olarak görmek istiyoruz' dedik. İsa Yıldırım arkasında hiçbir destek olmadan sadece gönüllülerin oyları ile seçimlerde iyi bir başarı sergiledi. Eğer parti Yıldırım'ı destekleseydi Aksu'yu ve Büyükşehir'i de alırdık. Bizleri dinlemediler, seçimlerde İsa Başkan kadar oy alamadılar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Çoban Ateş'i yakıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN