Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ICSG toplantısı Alanya'da yapıldı

SABAH Gazetesi'nin ulusal basın sponsorluğunu üstlendiği 2'nci Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı'nın son toplantısı Alanya'da yapıldı

Giriş Tarihi: 17.4.2014
Bu yıl 8-9 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da 2'ncisi düzenlenecek olan "Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı'nın 8'inci ve son toplantısı Alanya Blue Star Otel'de gerçekleştirildi. Toplantıya Bilim ve Sanayi Bakanlığı Genel Müdürü Mehmet Karaoğlu, İstanbul Uygulamalı Gaz ve Enerji Teknolojileri Araştırma Mühendislik Sanayi Ticaret A.Ş (UGETAM) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ümit Doğay Arınç, Sabah Gazetesi adına Ankara Bölge Gazetesi Sorumlusu Osman Altınışık ve fuara katılacak olan şirket ve sponsorların temsilcileri katıldı.

FUARA BÜYÜK İLGİ

Uluslar arası ismi İnternational İstanbul Smart Grid Congrees and Fair (ICSG İstanbul) olarak belirlenen kongre ve fuara yaklaşık 30 ülkeden katılım olacak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın da katılımın beklendiği kongreye birçok ülke basını da katılacak. Diğer toplantılarda alınan kararların masaya yatırıldığı son toplantısında ilk olarak konuşan Mehmet Karaoğlu, tüm dünya ülkelerinin yakından ilgilendiği enerji üretimi ve kullanımı konusunda önemli adımlar atan Türkiye için ICSG İstanbul fuarının büyük anlam taşıdığını söyledi. Toplantıda katılımcılar, konuşmacılar, toplantılar ve fuar organizasyonu hakkında son kararlar alındı.

SABAH'A BÜYÜK GÖREV
Sabah Gazetesi'nin başta ICSG İstanbul 2014 eki çıkararak projenin destekçisi olacağını belirten Osman Altınışık ise, "Ülke için önemli gelişmelerin yaşandığı bu tip organizasyonların medya tarafından destek görmesi gerekiyor. Biz Sabah ailesi olarak, ulusal basın sponsorluğunu üstlenerek bu kongre ve fuarın önemini elimizden geldiği kadar, başta Türkiye olmak üzere tüm katılımcı ülkelere duyuracağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ICSG toplantısı Alanya'da yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN