Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşsize Antalya çözümü

İşverenler ile iş arayan vatandaşları buluşturan Antalya İş Fırsatları Zirvesi, başladı. Vali Öztürk, Antalya'nın turizm gibi sektörlerle Türkiye'nin işsizlik sorununu çözdüğünü söyledi

Giriş Tarihi: 17.4.2014
Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, İŞKUR Bölge Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Akdeniz Üniversitesi ve ATSO işbirliği ile düzenlenen Antalya İş Fırsatları Zirvesi (ANİF), Cam Pramit Kongre ve Fuar Merkezi'nde başladı. Zirvenin açılış törenine Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, İŞKUR Bölge Müdürü Veli Tekkanat, ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay ve vatandaşlar katıldı.

TURİZMİN ÖNEMİ

Törenin açılış konuşmasını yapan Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, Antalya'nın turizm sektörü sayesinde tüm Türkiye'ye istihdam sağladığını belirtti. Vali Öztürk, "Bu bir çeşit fuar. Biz bunun çok önemli sonuçlar getirdiğini daha önceki deneyimlerimizden gördük. Antalya'da turizm gibi önemli bir sektörle büyük bir istihdam yaratarak ülkenin başka şehirlerinde bulunan işsizlere de istihdam sağlıyoruz. Yani Antalya, Türkiye'nin işsizlik sorunu çözmek için imkan sağlıyor. Tüm kurumların katılımı ile nitelikli iş gücünün artacağına inanıyorum" şeklinde konuştu. Seçildikten sonra ilk resmi programına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de belediyeye gelen taleplerin büyük çoğunluğunu iş isteklerinin oluşturduğunu belirterek, "Eğitim konusunda Türkiye son 10 yılda çok gelişti. Türkiye'de ara elemana önemli ölçüde ihtiyaç duyuluyor. 4+4+4 eğitim modeli bu ihtiyacı karşılayacak bir yapıya sahip. Büyükşehir Belediyesi olarak da mesleki eğitime büyük önem veriyoruz. ASMEK Kurs Merkezleri ile ara eleman ihtiyacına destek vermeyi amaçlıyoruz. Yapacağımız yatırımlar istihdam sorununun çözülmesine vesile olacaktır" dedi.

İŞSİZLERE DESTEK
İşkur Bölge Müdürü Veli Tekkanat ise, "İşsizlik tek bir kurum tarafından çözülemeyecek bir sorun. Zirve ile işveren ve iş arayan vatandaşı bir araya getirmeyi hedefledik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşsize Antalya çözümü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN